REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

(źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych)

Należące do Grupy Schwarz sieci Lidl i Kaufland we współpracy z koncernem samochodowym Volkswagen zainstalują 140 publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Staną one przy 60 dyskontach Lidl i 10 marketach Kaufland w Berlinie – informuje serwis just.auto.com.

REKLAMA

W ramach porozumienia VW zyska wyłączne prawo korzystania z ładowarek w godzinach nocnych do ładowania swojej floty pojazdów na godziny WeShare, co zwiększy efektywność kosztową instalacji.

Przedsięwzięcie zwiększy liczebność berlińskiej sieci punktów ładowania pojazdów EV o blisko 20 proc.

– Supermarkety to stacje paliw przyszłości. Ładowanie akumulatorów w czasie robienia zakupów to idealne rozwiązanie. Średnio, pełne ładowanie pojazdu e-Golf na szybkiej ładowarce trwa 45 minut. Wraz z Lidlem i Kauflandem zwiększamy dostępność stacji ładowania dla użytkowników samochodów elektrycznych, przede wszystkim z naszej floty WeShare – cieszy się Christian Senger, członek zarządu VW Passenger Cars Brand.

Trudno nie zauważyć, że dla sieci handlowych dodatkowa oferta usługowa to szansa na  pozyskanie dodatkowych klientów. Ponadto dla detalistów, przede wszystkim dla dyskontów, możliwość wydłużenia pobytu klienta w placówce do 45 minut to nie lada okazja.

– Chcemy współkształtować miejską elektromobilność. Wiele naszych placówek zlokalizowanych jest przy ważnych węzłach komunikacyjnych Berlina, dzięki czemu możemy stworzyć ogólnomiejską sieć stacji ładowania. W godzinach otwarcia placówek skorzystają z nich nasi klienci, a w nocy flota VW WeShare – wtóruje Wolf Tiedemann, szef działu usług centralnych Lidl Deutschland.

Jak relacjonuje serwis just.auto.com, strategia elektromobilna Volkswagena opiera się na założeniu, że ok. 50 proc. ładowań pojazdów elektrycznych odbywać się będzie w domach użytkowników, 20 proc. w pracy, 5 proc. na autostradach, a 25 proc. w miejscach publicznych.

Źródło: just.auto.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMA
do góry strony