REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (22-28.05.2020)
Lidl i Kaufland

Lidl i Kaufland (archiwum)

Na 100 euro jednorazowego dodatku i podwyżkę pensji w sumie o 3 proc. mogą liczyć pracownicy Lidla w Niemczech. Więcej zarobią też osoby pracujące w tamtejszym Kauflandzie. - Chcemy, aby nasi pracownicy uczestniczyli w naszym sukcesie, ponieważ dzięki swojemu zaangażowaniu przyczynili się do niego w sposób istotny – powiedział prezes zarządu Lidl Deutschland Marin Dokozić.

REKLAMAPolska Grupa Rybna - Morex - Makrela - Belka w artykule (18-25.05.2020)

Lidl wypłaci swoim pracownikom, oprócz uzgodnionych wcześniej podwyżek w wysokości 2,3 proc. dodatkowe pieniądze. Podwyżka wyniesie odpowiednio 0,7 w pierwszym i 1 proc. w drugim roku. Jednocześnie przedsiębiorstwo podwoiło wypłatę jednorazową dla każdego pracownika zatrudnionego na podstawie zbiorowego układu pracy w pełnym wymiarze godzin. Wcześniejsza stawka 50 euro wzrosła do 100 euro.

W przypadku Kauflandu oprócz pracowników handlu detalicznego więcej zarobią także ci z handlu hurtowego. Firma podwyższa wynagrodzenie podstawowe wynikające ze zbiorowych układów pracy dla swoich pracowników w 2017 roku nie tylko o umówione wcześniej 2,3 proc. (handel detaliczny) lub 2,5 proc. (handel hurtowy), ale dokłada jeszcze 3 proc. i kolejne 2 proc. w 2018 roku. Jednorazowy dodatek również wzrasta z 50 do 100 euro. Pracownicy handlu hurtowego wcześniej nie dostawali tego typu świadczeń, teraz mogą zgarnąć 50 euro.

- Myślimy o naszych pracownikach i doceniamy ich codzienną pracę. Dlatego też chcemy ich dobrze wynagradzać. - powiedział Richard Lohmiller, członek zarządu Kaufland Deutschland.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony