REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

Grupa Schwarz i koncern Volkswagen podpisały umowę, która zakłada dalszą rozbudowę sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych przed parkingami supermarketów Lidl i Kaufland w Berlinie. Na razie tego typu miejsc jest 70, będzie 140 – informuje Lebensmittel Praxis.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

(fot. Lidl)

Zgodnie z podpisaną umową, w godzinach nocnych ze stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych będzie korzystał Volkswagen do ładowania własnej floty pojazdów wykorzystywanych w ramach car-sharingu. Składa się ona obecnie z 1500 pojazdów e-Golf, ale wkrótce dołączy do nich 500 miejskich Volkswagenów e-Up. 

Nowa umowa Grupy Schwarz z Volkswagenem będzie realizowana od końca czerwca. Przed sklepami Lidl stanie 60 stacji ładownia pojazdów elektrycznych, a 10 przed Kauflandami. Warto zaznaczyć, że energia dostarczana do stacji ładujących, głównie tzw. stacji szybkiego ładowania, pochodzi w całości ze źródeł odnawialnych. 

Po sfinalizowaniu umowy prawie co drugi sklep sieci Lidl działający w Berlinie będzie dysponował stacją e-ładownia. Do końca 2019 r. Lidl chce zainstalować tego typu stacje przed prawie 400 sklepami w całych Niemczech. Z kolei Kaufland wiosną tego roku uruchomił 100 stację szybkiego ładownia, a do końca 2020 planuje otwarcie 100 kolejnych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony