REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

handel za granicą

 

18 grudnia 2019, 18:10

(fot. mat. prasowe Lidl)

Według planów Grupy Schwarz, wszystkie nowe markety Lidl i Kaufland w Niemczech będą wyposażone w przynajmniej jedną stację ładowania samochodów elektrycznych. W stacje wyposażane też będą wszystkie modernizowane placówki.

REKLAMA

Docelowo wszystkie sklepy sieci Lidl i Kaufland w Niemczech będą dysponować stacjami ładowania e-samochodów. Sieć liczyć będzie ok. 3,9 tys. stacji, a średni dystans pomiędzy dwoma punktami ładowania będzie mniejszy niż 20 km.

Stacje będą służyć do ładowania zarówno prądem stałym, jak i zmiennym. Wydajność urządzeń będzie dostosowana do poszczególnych lokalizacji. W niektórych miejscach instalowane będą urządzenia o wysokiej mocy i krótkim czasie ładowania.

Cała energia zużywana przez system będzie w 100 proc. „zielona”. Częściowo pochodzić będzie z instalacji fotowoltaicznych, instalowanych na obiektach sieci Kaufland i Lidl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony