REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Na zdj. tort z okazji uruchomienia 700. sklepu Lidl w Polsce

Na zdj. tort z okazji uruchomienia 700. sklepu Lidl w Polsce (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

W czwartek Lidl dobił do granicy 700 sklepów w Polsce. Sieć uruchomiła tego dnia cztery nowe placówki: w Warszawie, Lwówku Śląskim, Krzeszowicach i Bielsku-Białej. Decyzją Lidla, to sklep zlokalizowany w stolicy uznany został oficjalnie za 700. punkt sieci na handlowej mapie Polski.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Co ciekawe, Lidl starał się zachować w tajemnicy fakt osiągnięcia kolejnego kamienia milowego w rozwoju w naszym kraju. Firma nie komunikowała tego głośno i nie zaprosiła na uruchomienie warszawskiego sklepu przedstawicieli mediów. Nawet w informacji prasowej dotyczącej innego tematu, rozesłanej przez biuro prasowe Lidla w czwartek rano - już po otwarciu sklepu - sieć utrzymywała, że posiada w Polsce zaledwie "ponad 670" placówek.

Osiągnięcia granicy 700. sklepów nie próbowano skrywać jedynie przed klientami najnowszego sklepu w Warszawie. Przygotowano dla nich m.in. tort i kawę, konkursy, pokazy degustacyjne, porady dietetyka, czy live cooking ze wspierającym marketingowo Lidla Karolem Okrasą. Na miejscu pojawił się również inny ambasador sieci, Paweł Małecki.

Z nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że ofensywa otwarć Lidla w czwartym kwartale 2019 r. dopiero się rozkręca. Do końca roku niemiecki detalista uruchomić powinien w naszym kraju jeszcze około 20 sklepów.

Nowy sklep Lidla w Warszawie mieści się przy al. Krakowskiej 79. Placówka ma powierzchnię ponad 1350 mkw. i oferuje 90 miejsc postojowych dla aut klientów. Pracę w sklepie znalazło 30 osób.

Trzy lata temu, gdy Lidl otwierał w Poznaniu swój 600. sklep w Polsce, była to pierwsza placówka w nowym koncepcie, nazywanym przez Lidla "store of the future" (sklep przyszłości). Tym razem w Warszawie nie pokuszono się o kolejną rewolucję, lecz wykorzystano sprawdzony już, ten sam koncept Lidla, który przez trzy lata co do zasady nie przeszedł dużych modyfikacji.

Sklep wyposażono w ekologiczne rozwiązania, takie jak m.in. instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, energooszczędne oświetlenie LED. Rozwiązania te mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, uczynienie placówki obiektem energooszczędnym, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska.

Kilka stosunkowo świeżych elementów wykorzystanych w sklepie rzuca się w oczy. Po pierwsze, dotyczy to wszędobylskich zachęt graficznych do korzystania z aplikacji mobilnej Lidl Plus. Po drugie, etykiety produktów z Ryneczku Lidla informują (za pośrednictwem flag) o kraju pochodzenia danego owocu lub warzywa. Ponadto klienci informowani są o twardości danego produktu po ugotowaniu (pięciostopniowa skala).

Inne stosunkowo nowe oznaczenia informują o 50-procentowych rabatach na żywność z krótkim terminem przydatności do spożycia, a niezmiennej jakości. Przypomnijmy, że w tym tygodniu Lidl poinformował o rozszerzeniu akcji "Kupuję, nie marnuję" - po tym, jak zakończyły się półroczne testy rozwiązania - na wszystkie sklepy w Polsce. Efekty są już widoczne.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~dyzio 2 6 miesięcy temu

  ...przy takich dotacjach unijnych jakie ma czarna grupa to wiadomo kto :(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~;( 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Masakra ,ale nas walą tylko trzeszczy nawet u siebie w Niemczech nie mają takiego tempa..kto na to pozwala???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony