REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(LIdl Polska)

Już wkrótce sieć Lidl Polska udostępni wszystkim klientom usługę płatności mobilnych Lidl Pay. Portal wiadomoscihandlowe.pl informował już w listopadzie 2019 r., że prawdopodobnie w lutym 2020 r. z płatności Lidl Pay będą mogli korzystać wszyscy klienci polskich sklepów dyskontera. Teraz pojawiły się kolejne informacje, które potwierdzają, że usługa ruszy na dniach.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

O tym, że Lidl Pay docelowo pojawi się w Polsce, wiemy już od czerwca 2019 r. Wtedy w aplikacji dyskontera Lidl Plus pojawił się na krótko moduł pozwalający na podpinanie karty płatniczej. Usługa Lidl Pay wtedy jeszcze nie działała, a jakiekolwiek odniesienia do niej w aplikacji szybko zostały ukryte.

Następnie jak napisał w listopadzie 2019 r. portal wiadomoscihandlowe.pl sieć Lidl rozpoczęła testy własnej usługi płatności mobilnych. Pilotaż był prowadzony na niewielką skalę przez kilka miesięcy, a następnie miał zostać udostępniony wszystkim klientom w Polsce już w lutym 2020 r.

Teraz mamy kolejną informację potwierdzającą, że szerokie udostępnienie Lidl Pay to kwestia najbliższej przyszłości. Sebastian Rennack, analityk sektora handlu Lebensmittel Zeitung opublikował zdjęcia, z których wynika, że pracownicy polskich sklepów Lidla otrzymali już instrukcje, które mają im pomóc w zachęcaniu klientów do korzystania z Lidl Pay.

Uruchomienie Lidl Pay to kolejny krok w transformacji cyfrowej sieci Lidl, która w ciągu ostatnich trzech lat uruchomiła w Polsce sklep internetowy - lidl-sklep.pl, platformę do rezerwacji win - winnicalidla.pl, aplikację mobilną Lidl Plus, a także serwis turystyczny - lidl-podroze.pl, który firma zdecydowała się zamknąć kilka tygodni temu.

Użytkownicy chcący korzystać z usługi Lidl Pay muszą podpiąć do aplikacji Lidl Plus swoją kartę płatniczą, a następnie autoryzują tę operację, np. za pomocą hasła sms-owego w swoim banku. Żeby zapłacić za zakupy w sklepie, trzeba wygenerować w aplikacji kod QR, który następnie skanowany jest przy kasie w sklepie. Usługę Lidl Pay niemicki dyskonter udostępnił już klientom z Hiszpanii.

Sieć Lidl zarządza w Polsce siecią ponad 710 supermarketów dyskontowych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony