REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

(LIdl Polska)

W ofercie Lidl Polska pojawiła się nowa linia środków do czyszczenia Pure Home by W5. To produkty zawierające nawet do 98 proc. składników pochodzenia naturalnego i w 100 proc. wyprodukowane w Polsce. Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego środki czystości są przyjazne dla domowników i środowiska. Na dodatek opakowania linii Pure Home by W5 są wytworzone w 100 proc. z surowców pochodzących z recyklingu oraz nadają się wproduktów ekologicznych.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

- Nad aktualnie wprowadzoną linią ekologiczną Pure Home by W5 pracowaliśmy z firmą PCC od początku tego roku. Jesteśmy pierwsi na rynku z takimi produktami jeśli chodzi o kanał nowoczesny – mówi Arkadiusz Piotrowski, kierownik ds. zakupów w firmie Lidl Polska odpowiedzialnego za kategorię chemii gospodarczej

I dodaje: - Pracujemy nad kolejnymi produktami, mamy już pomysły. Sądzę, że w ciągu kolejnych 6-7 miesięcy pojawią się w sklepach. Jest to długotrwały proces ze względu na dobór składników i surowców do produkcji.

Wśród nowych produktów mogą się pojawić nie tylko środki do czyszczenia, ale także do prania.

Produkty ekologiczne mają obecnie jedynie 14 proc. udziału w kategorii chemii gospodarczej i środków do czyszczenia domu sprzedawanych pod marką W5. To jednak dopiero początek rozwoju oferty sieci w tym obszarze produktowym, a plany są dość ambitne.

Zdaniem Arkadiusza Piotrowskiego, odpowiedzialnego za kategorię chemii gospodarczej w perspektywie kilku lat firma będzie pracowała nad zwiększeniem udziału produktów ekologicznych nawet do 30 proc. w ramach marki W5.

Według sieci Lidl dzisiaj udział produktów ekologicznych w całym rynku oscyluje wokół kilku procent.

Mając na uwadze ochronę środowiska naturalnego oraz potrzeby klienta, Lidl Polska wprowadził na stałe nową linię środków czystości, czyli Pure Home by W5. Nowości są wyprodukowane ze składników pochodzenia naturalnego, zawierają ich nawet do 98 proc. Pełny zestaw to 6 produktów, które w zupełności wystarczą do wyczyszczenia całego domu. W skład linii wchodzą: płyn do mycia naczyń, płyn do czyszczenia łazienki, płyn do czyszczenia kuchni, płyn do mycia szyb i luster, płyn do czyszczenia podłóg i płyn do WC, a wszystko przyjemnie pachnące bazylią i mandarynką, czarną porzeczką a nawet rabarbarem.

Produkty z linii Pure Home są nieco droższe w stosunku do standardowej wersji produktu pod marką W5 w sklepie Lidla, należy jednak podkreślić, że ceny jest trudno porównać, chociażby ze względu na różną pojemność opakowań. Jak podkreślają przedstawiciele sieci Lidl, ceny produktów ekologicznych są niskie w stosunku, do podobnych produktów oferowanych przez konkurencyjne firmy.

Nowa linia produktów Pure Home by W5 w opakowaniach wytworzonych w 100 proc. z surowców pochodzących z recyklingu wpisuje się w zobowiązanie Lidl Polska dotyczące ograniczenia zużycia plastiku mówiące, że do 2025 roku Lidl Polska ograniczy zużycie plastiku o 20 proc. Zobowiązanie to dotyczy opakowań produktów marek Lidla. Także do 2025 roku wszystkie plastikowe opakowania marek Lidla będą możliwe do recyklingu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Paula 3 4 miesiące temu

  Widzę, że ekologia jest teraz na topie. Od dawna stosuję ekologiczne środki do czyszczenia biozym bo jestem uczulona na drażniące skórę chemiczne detergenty. Starczają na dłużej, nie szkodzą skórze ani środowisku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~eko mama 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  A wiesz ile trzeba wyciąć lasu żeby otrzymać naturalny konserwant.

  oceń komentarz
 • ~klient - alergik 1 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Skoro np. płyn do naczyń jest naturalny, dlaczego zawiera w składzie konserwant Methylisothiazolinone, Benzisothiazolinone?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony