REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

(fot. Łukasz Rawa, wiadomoscihandlowe.pl)

Lidl Polska rozpoczął rekrutację na nowe stanowisko w sklepie o nazwie „pracownik wsparcia sprzedaży”. To kolejne rozwiązanie sieci, która oprócz bezpieczeństwa, pragnie zapewnić swoim pracownikom komfort w okresie wzmożonego natężenia obowiązków.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Sieć właśnie rozpoczęła rekrutację na stanowisko pomocnicze w zakresie wsparcia sprzedaży, które zostanie wdrożone w struktury firmy. W okresie zwiększonej ilości pracy, Lidl pragnie w ten sposób wesprzeć obecnych pracowników sklepu w ich codziennych obowiązkach, takich jak rozpakowywanie towaru czy dbanie o porządek. Dodatkowe stanowisko pomoże pracownikom w utrzymywaniu wysokiego poziomu higieny pracy, co w obecnej sytuacji jest dla firmy najwyższym priorytetem.

– Nasz zespół ma aktualnie wiele nowych obowiązków, a dzięki zaangażowaniu każdego z nas w wykonywaną pracę sklepy Lidl mogą być nieprzerwanie otwarte. Praca w handlu jest zajęciem niezwykle wymagającym, tym bardziej w tej nieporównywalnej z żadną inną sytuacji. Dlatego pragnąc wesprzeć pracowników naszych sklepów zdecydowaliśmy się wprowadzić stanowisko pracownika wsparcia sprzedaży – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications w sieci Lidl Polska.

– Pragniemy podkreślić, że mamy szereg rozwiązań, mających na celu zapewnienie naszym pracownikom wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dotychczas zamontowaliśmy już ekrany ochronne z plexi przy kasach, wykleiliśmy specjalne oznaczenia na podłodze, aby ułatwić klientom utrzymywanie właściwego odstępu oraz wprowadziliśmy model zmianowy podczas pracy. W każdym sklepie pracownicy mogą korzystać z podajników ze środkami dezynfekcyjnymi, płynów antybakteryjnych, rękawiczek ochronnych, a od przyszłego tygodnia rozpoczynamy przekazywanie – specjalnych osłon ochronnych twarzy – przyłbic – dodaje.

Nowe stanowisko w strukturze firmy pojawi się w kwietniu. Sieć sklepów Lidl Polska liczy już ponad 700 placówek, dlatego zainteresowani pracą będą mogli znaleźć stabilne zatrudnienie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

– Jesteśmy świadomi również tego, że w związku z zaistniałą sytuacją wiele osób straciło dotychczasowe zatrudnienie. Pragniemy wesprzeć ich, jak również polską gospodarkę – tworząc nowe miejsca pracy na terenie całej Polski. Tym bardziej cieszy nas fakt, że tym sposobem łączymy ze sobą dwie korzyści – pomagamy gospodarce tworząc nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim naszym koleżankom i kolegom w sklepach, odciążając ich dodatkowym wsparciem – zaznacza Robaszkiewicz.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony