REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

Brytyjski Lidl idzie w ślady innych miejscowych sieci i wyprzedaje lekko uszkodzone, ale nadające się do spożycia owoce i warzywa w cenie zaledwie 1,50 funta za karton 5 kg. Chodzi o ograniczenie marnowania żywności.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - Belka w artykułach - II etap (czerwiec 2019)

(Źródło: Twitter / Lidl UK)

„Owocny pomysł na ograniczenie marnowania żywności: testujemy akcję sprzedawania 5-kg kartonów z owocami i warzywami, które są lekko uszkodzone, ale wciąż doskonale nadają się do spożycia. Cena to tylko 1,50 funta za karton. Pilotaż programu prowadzimy w 122 marketach. Jeśli spotkasz się z tą inicjatywą, daj nam znać, co sądzisz” – pisze Lidl UK na swoim profilu na Twitterze.

Jeśli inicjatywa pn. It's Too Good to Waste spotka się z zainteresowaniem konsumentów, Lidl rozszerzy akcję na wszystkie swoje sklepy. Według szacunków sieci, dzięki temu możliwe będzie ograniczenie marnowania ok. 10 tys. ton żywności rocznie. Pozwoli to zrealizować cel, jakim jest ograniczenie strat o 25 proc. do 2020. Już dziś Lidl zmniejszył te straty o ponad 13 proc.

Owoce i warzywa, których nie uda się sprzedaż w ramach akcji, sieć będzie przekazywać na cele charytatywne.

Lidl UK poszedł w ślady sieci Morrisons i Asda, które wprowadziły podobne rozwiązania. Jednak oferują one lekko uszkodzone owoce i warzywa po znacznie wyższych cenach – odpowiednio 3,00 i 3,50 funtów za 5 kg.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony