REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)
Sklep Lidl

Sklep Lidl (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Sieć Lidl wprowadza jednolitą identyfikację wizualną produktów bezglutenowych - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Ikonę "przekreślonego kłosa" zastępuje... "przekreślony kłos".

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Dotychczasowe oznakowanie na produktach Lidla wynikało z porozumienia zawartego z Polskim Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Umowa licencyjna obowiązywała od 2015 roku. Pierwszym produktem objętym "zieloną ikoną przekreślonego kłosa" były parówki Piratki.

Współpraca między siecią Lidl a Stowarzyszeniem została oficjalnie zakończona w październiku 2018 roku. Przyczyną zakończenia porozumienia była jednostronna decyzja sieci Lidl. 

- W ubiegłym roku Grupa Lidl podjęła decyzję o ujednoliceniu systemu piktogramów wykorzystywanych na opakowaniach produktów marek własnych. Przyjęliśmy również nowe oznaczenie dla produktów bez glutenu, dedykowanych osobom z celiakią i na diecie bezglutenowej - mówi w komentarzu dla wiadomoscihandlowe.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager w Lidl Polska.

Nowa identyfikacja wizualna dotyczy sklepów Lidl nie tylko w Polsce, ale i innych krajach Europy. - W tej chwili na większości produktów bezglutenowych można już znaleźć oznaczenie wypracowane przez Grupę Lidl – przekreślony kłos na pomarańczowym tle. Oznaczenie to funkcjonuje we wszystkich krajach obecności marki Lidl - dodaje Aleksandra Robaszkiewicz.

Jak zaznacza przedstawicielka sieci, zmiana była podyktowana faktem ułatwienia klientom zakupów w sieci Lidl także poza granicami kraju, w których kupują produkty bezglutenowe. - Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że współpraca ze Stowarzyszeniem układała się bardzo pomyślnie - dodaje Robaszkiewicz.

Na półkach sklepów niemieckiej sieci można znaleźć m.in. takie produkty bezglutenowe, jak Parówki Pikok Pure z szynki, Polędwicę Pikok Pure pieczoną, a dla dzieci Szynkę Pikok Piratki z kurczaka. Produkty nie zawierają konserwantów, fosforanów, barwników i glutaminianu monosodowego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 15

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~zdegustowany klient 1 3 miesiące temu

  Kiedy w sklepienr 1192 pojawia sie kasy dzielone? W filmiku na youtube takie kasy widac, a w starych lidlach budowanych sprzed 2010 roku jakos ich nie widze. Zapraszam na sklepnr 1192.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony