REKLAMAPEKAES - baner glówny 16-30.09.2019

Jesienią br. Lidl Polska planuje zakończyć budowę centrum dystrybucyjnego w Stargardzie, a dostawy z magazynu do sklepów sieci ruszą na przełomie 2019 oraz 2020 roku. Już 11 czerwca na obiekcie zawiśnie wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego.

REKLAMAEDENRED - eBook - Belka w artykułach (16-24.09.2019)

(Lidl Polska)

Jak wskazuje Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska centrum docelowo będzie zaopatrywało ok. 100 sklepów sieci położonych w województwie zachodniopomorskim oraz północnej części województwa lubuskiego. W obiekcie znajdzie zatrudnienie ok. 200 osób.

Centrum logistyczne w Stargardzkim Parku Przemysłowym będzie 11. magazynem firmy Lidl w Polsce i drugim tak nowoczesnym obiektem tej sieci w naszym kraju. Dwukondygnacyjne centrum dystrybucyjne będzie miało powierzchnię niemal 60 tys. mkw. (parter - 44 tys. mkw., piętro - 14 tys. mkw.).

Kompleks wyposażony w technologię mającą na celu minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie.  W obiekcie zastosowano instalację fotowoltaiczną, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych i do nawadniania zieleni, a także instalację odzysku ciepła z wentylacji oraz chłodnictwa, energooszczędne oświetlenie (LED), naturalne czynniki chłodnicze w instalacji chłodniczej oraz wiele innych, ekologicznych rozwiązań.

To druga tego rodzaju inwestycja w Polsce – pierwszy obiekt został otwarty na początku 2019 roku w Kałuszynie, w województwie mazowieckim. Zakończenie budowy w Stragradzie planowane jest na jesień 2019 roku, a dostawy z magazynu rozpoczną się na przełomie 2019 oraz 2020 roku.

Obecnie w 30 krajach działa około 10 500 sklepów Lidl, a w Polsce jest ich już ponad 670.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~elem 38 1 3 miesiące temu

  Gdzie jest Stragrad ? Nie bardzo mogę namierzyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony