REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(Lidl Polska)

Lidl Polska wprowadza do swoich sklepów pierwsze produkty tekstylne, które są degradowalne w cyklu biologicznym. Jest to możliwe dzięki biodegradowalnym farbom drukarskim do tekstyliów, które Lidl wdrożył we współpracy z działającą na całym świecie Grupą CHT, z siedzibą w Tübingen produkującą specjalistyczne wyroby chemiczne, Instytutem Doradczym EPEA prowadzącym działalność na rynkach międzynarodowych oraz Beneficial Design Institute. Pierwsze produkty tekstylne m.in. dwustronna pościel dziecięca z nadrukiem opatrzone certyfikatem Cradle to Cradle już są dostępne we wszystkich sklepach Lidl.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Lidl Polska podkreśla, że „prowadzając do sklepów produkty oznaczone certyfikatem Cradle to Cradle zapewnia klientom dostęp do ekologicznych tekstyliów wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Firma przejmuje odpowiedzialność za środowisko nie tylko w obszarze handlu produktami spożywczymi, lecz także nieustannie rozwijając w zrównoważony sposób asortyment artykułów przemysłowych. Wszystkie aspekty produkcyjne zostały sprawdzone przez niezależnych ekspertów pod kątem efektywnego wykorzystania zasobów i możliwości poddania produktów recyklingowi – uwzględnione zostały takie kwestie jak efektywne zarządzanie zasobami, stosowanie substancji chemicznych, utrzymanie czystości wód i korzystanie ze źródeł energii odnawialnej."

- Wprowadzając na rynek artykuły z nadrukiem zgodnym ze standardem Cradle to Cradle, Lidl stawia kolejny krok do przodu w zakresie wykorzystania innowacyjnych technologii oraz stwarza na rynku bardzo ważny i potrzebny impuls do zmian - komentuje prof. dr Michael Braungart, współtwórca koncepcji Cradle to Cradle.

Oprócz całkowitej biodegradowalności, farby drukarskie opracowane i certyfikowane zgodnie ze standardem produktowym Cradle to Cradle Certified mają jeszcze jedną zaletę: w przeciwieństwie do standardowych farb drukarskich nie pozostawiają one substancji szkodliwych dla środowiska i organizmu ludzkiego. Poszczególne składniki sprawdzono pod kątem ich nieszkodliwości dla środowiska i organizmu ludzkiego. Efektywna i kompleksowa kontrola procesu produkcji gwarantuje całkowitą przejrzystość łańcucha dostaw.

- Podczas opracowywania farb drukarskich zależało nam bardzo, aby można je było łatwo zintegrować z obecnymi procesami produkcji – także po to, aby ułatwić innym producentom opracowywanie i wytwarzanie produktów, które można poddać recyklingowi – wyjaśnia prof. dr Braungart.

Lidl nieustannie inwestuje w rozwój innowacyjnych, bardziej ekologicznych i wysokojakościowych rozwiązań produktowych tak, aby były one możliwie łatwo dostępne dla klientów sieci. Przykładowo w ramach wspólnej strategii 360 stopni dotyczącej plastiku, firma angażuje się w zwiększanie udziału opakowań poddawanych recyklingowi.

Obecnie w 30 krajach działa około 10 500 sklepów Lidl, w tym w Polsce ponad 670.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~millennials 1 ponad rok temu

  A kiedy torby bawełniane w sklepach?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony