REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Lidl podejmuje kolejne kroki w związku z pandemią koronawirusa. Tym razem sieć poinformowała, że udostępni kasy pierwszeństwa dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz przedstawicieli pozostałych służb (strażaków, policjantów, żołnierzy WOT i strażników miejskich), jak również dla wolontariuszy wspierających seniorów w dokonywaniu zakupów. Ponadto seniorzy będą obsługiwani przez kasjerów priorytetowo.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Ponadto Lidl Polska umożliwia pracownikom w wieku 65+ zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy. Dyskonter zapewnia, że wysokość pensji osób, które skorzystają z tego rozwiązania, pozostanie niezmieniona.

Przypomnijmy, że już wcześniej Lidl poinformował o tym, że montuje specjalne ekrany ochronne wykonane z plexi przy stanowiskach kasowych. Ponadto na podłogach zostały wyznaczone bezpieczne odległości między osobami stojącymi w kolejce. Sieć podkreśla, że w sytuacjach gdy jest to konieczne, ograniczana jest również liczba klientów przebywających w sklepie w jednym momencie. Oprócz tego w części sklepów dyskontowej sieci skrócono godziny pracy.

Teraz Lidl Polska wprowadza kolejne zmiany w modelu działania. Zespoły pracowników są dzielone na mniejsze grupy tak, aby kontakt między nimi był możliwie najmniejszy. Poza tym rozwijany jest system krótkich przerw pomiędzy zmianą poranną i popołudniową tak, aby sklepy były nieprzerwanie otwarte, a punkty styku były maksymalnie ograniczone. Ponadto w każdym sklepie i biurze Lidl Polska pracownicy mogą korzystać z podajników ze środkami dezynfekcyjnymi oraz płynów antybakteryjnych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony