REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Lidl, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Lidl, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Przygotowując się do recesji wywołanej pandemią, Lidl restrukturyzuje dział zakupów. Niemiecki dyskont ma być bardziej konkurencyjny cenowo - podaje Lebensmittelzeitung.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Restrukturyzacja działu zakupów to początek noweju strategii firmy, zgodnie z którą Lidl ma się stać bardziej konkurencyjny cenowo. Według informacji LZ, menedżerowie firmy już się do tego zobowiązali.

Po restrukturyzacji Dominika Kubisch będzie nową szefową działu, zastępując Jana Bocka, który przechodzi do działu zakupów międzynarodowych. Christoph Pohl, dyrektor ds. zakupów żywności, przejmuje odpowiedzialność za kraje, które w przyszłości będą intensywniej zarządzane z siedziby firmy w Neckarsulm. Dzięki temu Pohl zyska więcej czasu na zarządzanie markami własnymi owoców i warzyw, czyli kwestie, które mają kluczowe znaczenie dla pożądanego zaostrzenia polityki cenowej.

Pohl będzie jednak nadal odpowiedzialny za angielski oddział dyskontu, który stoi w obliczu szczególnych wyzwań w sektorze towarów z powodu brexitu. Wraz z Martinem Kottbauerem będzie stał u boku byłego brytyjskiego dyrektora zarządzającego, który będzie szczególnie dbał o dobór asortymentu.

Jan Bock, który wcześniej był odpowiedzialny za zakupy w Niemczech i jest uważany za siłę napędową unowocześnienia asortymentu w ostatnich latach, przechodzi do działu zakupów międzynarodowych. Będzie on odpowiedzialny za kilka krajów: Holandię, Belgię, Irlandię oraz Czechy i Słowację. Pozostałe kraje są podzielone między dyrektorów dywizji Marco Giudiciego i Adama Miszczyszyna oraz dyrektora zarządzającego Marka Hache'a.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony