REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)
Wizualizaja przyszłego dyskontu Lidl w Visby

Wizualizaja przyszłego dyskontu Lidl w Visby (Źródło: lidl.se)

Szwedzki oddział Lidla wybuduje pierwszy market, spełniający niezwykle wyśrubowane parametry certyfikatu NollCO2, co ma zapewnić, że budynek będzie w czasie całego swojego funkcjonowania – od budowy aż do rozbiórki – całkowicie neutralny dla klimatu, czyli będzie się charakteryzował zerową emisją netto CO2.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Opracowany przez instytut Sweden Green Building Council certyfikat NollCO2 należy do najbardziej restrykcyjnych na świecie. Obejmuje ona cały cykl życiowy budynków, wraz z materiałami budowlanymi, procesem budowy, eksploatacją oraz przyszłą rozbiórką. Lidl postanowił, że w ramach pilotażu wybuduje w szwedzkiej miejscowości Visby market zgodnie z regułami i normami wyznaczonymi przez certyfikat NollCO2.

Niemiecki dyskonter chce być pionierem w budowaniu obiektów handlowych w taki sposób, w trakcie ich cyklu życiowego emisja CO2 netto była zerowa. “Dług” w postaci niewielkiej emisji CO2 w trakcie produkcji materiałów budowlanych oraz samej budowy obiektu będzie kompensowany przez wdrażanie różnych rozwiązań chroniących klimat, takich jak produkcja energii odnawialnej.

– W ramach całej naszej firmy wyznaczamy sobie bardzo ambitne cele w zakresie zrównoważonej gospodarki. Dotyczy to także surowców i materiałów wykorzystywanych przy budowie nowych obiektów. Przystępując do projektu NollCO2 chcemy pomóc w przyspieszeniu rozwoju technologii, które przyczyniają się do zmniejszenia negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne – zapewnia Thomas Brattlöw, dyrektor ds. nieruchomości w Lidl Sweden.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony