REKLAMAVOG Polska - Baner Główny (16-30.03.2020)
Market Lidl w Łodzi, ul. Nowe Sady, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Market Lidl w Łodzi, ul. Nowe Sady, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Stan wyjątkowy w północnych Włoszech wpływa na branżę spożywczą. Lidl tymczasowo zamknął sklepy. Problemy mają też Amazon i Unilever.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Belka w artykułach (marzec-kwiecień 2020)

Jak donosi portal lebensmittelzeitung.net, w ramach kwarantanny Lidl zamknął w piątek magazyn i dwa oddziały na południe od Mediolanu. Dyskont poinformował, że to środek zapobiegawczy. Sklepy zostały jednak tymczasowo ponownie otwarte w porozumieniu z władzami, aby zapewnić zaopatrzenie ludziom w dotkniętym koronawirusem regionie. Podobnie jak inne firmy, dyskont zatrzymał również wyjazdy służbowe do i z Włoch. Poinformował również swoich pracowników na miejscu o konieczności stosowania przepisów higienicznych i poprosił, aby udali się do lekarza, jeśli zaobserwują objawy.

Problemy ma też Amazon. Według doniesień lokalnych mediów musiał tymczasowo zawiesić swoje dostawy z powodu przeciążenia i dużej ilości zamówień. Klienci masowo wykupywali pakowane produkty spożywcze, takie jak ciastka, tuńczyk i chleb. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także środki dezynfekujące i maski ochronne.

Przemysł wytwórczy w regionie również znajduje się pod presją. Na przykład Unilever wstrzymał pracę w miejscowości w Casalpusterlengo na siedem dni. Wszyscy pracownicy zostali w weekend zbadani pod kątem obecności wirusa. Jeden z nich okazał się zarażony i przebywa w szpitalu. 38-letni Włoch, nieświadomie rozprzestrzenił wirusa. Rzecznik Unilever nie wypowiedział się o podjęciu dalszych kroków w celu walki z wirusem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony