REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Lidl Polska stawia na redukcję plastiku

Lidl Polska stawia na redukcję plastiku (fot. Łukasz Rawa)

Sieć Lidl Polska zobowiązała się, że do 2025 r. ograniczy zużycie plastiku o 20 proc. w opakowaniach marek własnych a także zapewnia, że do 2025 r. wszystkie plastikowe opakowania marek Lidla będą nadawały się do recyklingu. Tym samym Lidl dostosowuje się do nowych przepisów unijnych mających na celu ograniczenie zużycia plastiku.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Sieć w I połowie 2018 roku ogłosiła informację o przyjęciu zobowiązania, w którym zakłada, że do 2025 r. ograniczy zużycie plastiku o 20 proc.. Zobowiązanie to dotyczy opakowań jednostkowych oraz zbiorczych produktów marek Lidla, które stanowią znaczą cześć asortymentu sieci. Do 2025 r. wszystkie plastikowe opakowania marek Lidla będą nadawać się do recyklingu.

Pracami w tym zakresie objętych jest wiele obszarów firmy od działów merytorycznych przez podwykonawców i dostawców aż po sklepy. Tego typu przedsięwzięcia to złożony, długofalowy proces, ale pierwsze efekty już są widoczne. W czasach kiedy co sekundę zużywa się na świecie 20 000 plastikowych torebek, indywidualne wybory każdego z nas mają ogromne znaczenie.

Lidl Polska w 2019 roku zredukuje zużycie plastiku aż o 800 ton , a osiągnie to przez:

 • 442 tony plastiku mniej dzięki redukcji materiału PET w butelkach wody Saguaro.
 • 217 ton plastiku mniej dzięki stopniowej redukcji materiału, z którego produkowane są opakowaniom mięsa i drobiu.
 • 150 ton plastiku mniej dzięki warzywom i owocom sprzedawanych luzem, bez plastikowej folii - w ramach oferty „Ryneczku Lidla” produkty do niedawna sprzedawane wyłącznie w opakowaniach, takie jak cytryny, pomarańcze, grapefruity, mandarynki, włoszczyzna, pory, buraki, cebule, czosnek, kurkuma, aktualnie, są dostępne bez nich.

Lżejsze butelki i opakowania na mięso a także sprzedaż owoców i warzyw luzem to tylko część rozwiązań Lidla prowadzący do wyznaczonego celu. Wiosną tego roku sieć wprowadziła na rynek warzywa i owoce w opakowaniach biodegradowalnych oraz kompostowalnych przemysłowo. Opracowana przez sieć technologia to opakowania, które są możliwe do kompostowania przemysłowego, dzięki użyciu do jego produkcji surowców pochodzenia roślinnego.

Kolejnym krokiem jest wycofanie ze wszystkich sklepów Lidl plastikowych naczyń jednorazowych. Chociaż Ustawodawca pozwala na sprzedaż jednorazowych naczyń plastikowych do 2021 r., sieć Lidl Polska już w sezonie letnim 2019, zrezygnowała z ich dostępności na rzecz biodegradowalnych artykułów, tym samym będąc gotowym na tę zmianę już 2 lata wcześniej. Dzięki temu już w bieżącym sezonie Lidl wyeliminuje kolejne ok. 140 ton plastiku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pozhoga 3 8 miesięcy temu

  Zwracam uwagę portalowi WH, że źle liczycie % wskaźniki poparcia opinii użytkowników. Przekład z klientem Lidla poniżej: 1 łapka w górę i 1 w dół to chyba nie jest +50% ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klient Lidla 2 8 miesięcy temuocena: 67% 

  kiedy torby z bawełny przy kasach?

  oceń komentarz
 • ~Tadek 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

  800 ton dotyczy wszystkich sklepów w Polsce czy każdego z osobna? 800ton / 550 sklepów daje 1450kg mniej plastiku w każdym sklepie rocznie. Dzieląc przez 365 dni wychodzi 4kg dziennie mniej plastiku w każdym sklepie. Muszę to źle liczyć bo to by była żadna poprawa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony