REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Likwidowane Tesco w podwarszawskim Piastowie

Likwidowane Tesco w podwarszawskim Piastowie (Magdalena Głowacka)

Galerię sklepów zlokalizowanych przy Tesco w podwarszawskiej miejscowości Piastów stopniowo opuszczają najemcy. Również w samym markecie widać ruch związany z wyprzedażami zalegającego towaru. Pomimo tego, że sklep z galerią liczącą 20 lokali usługowych, zlokalizowany jest przy ruchliwej trasie i w powiecie o największej gęstości zaludnienia, ogłoszono jego likwidację. Mieszkańcy Piastowa spekulują, że sklep ma być czynny do stycznia 2020 r. 

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Pod koniec lipca 2019 r. sieć Tesco poinformowała, że największe hipermarkety zostaną przekształcone w tzw. format hipermarketu kompaktowego. Tesco w Piastowie znalazło się na liście 8 sklepów przeznaczonych do likwidacji. Centrum handlowe o powierzchni 12,3 tys. mkw. otwarto w 2002 r.

Z galerii handlowej zlokalizowanej wokół podwarszawskiego marketu powoli wyprowadzają się najemcy. Zlikwidowano już sklep papierniczy. W pustej witrynie pasmanterii, w której świadczono również usługi krawieckie, wywieszono kartkę z danymi kontaktowymi w odbioru pozostawionych do przeróbki rzeczy. Na lokalnym forum mieszkańców o zakończeniu działalności poinformował sklep zoologiczny, który nie będzie czynny od 8 sierpnia. Oprócz Tesco działają jeszcze m.in.: Pepco, CCC, Deichmann, apteka i pralnia.

W samym markecie Tesco od dłuższego czasu klienci mogli obserwować mniejszą ilość towaru na półkach, stopniowo ograniczany był asortyment. W pierwszej kolejności zmniejszono dział RTV, następnie zlikwidowano stoisko rybne. Teraz trwają wyprzedaże. 

Jak zaznaczył Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej, sieć chce się skupić na prowadzeniu sklepów mniejszego formatu. Hipermarkety kompaktowe i supermarkety sieci będą cały czas oferować produkty spożywcze, wraz z marką odzieżową F&F i sezonowymi produktami przemysłowymi. Sądząc po wyprzedawanym asortymencie w piastowskim Tesco, sieć nie chce rozwijać działów: produktów dziecięcych, akcesoriów dla zwierząt i sprzętu sportowego. Pomimo zapowiedzi likwidacji, w sklepie wyeksponowano produkty szkolne. Przy kasach stanęły wyspy z papierem, plecakami i zeszytami.

Tesco potwierdziło, że jest na etapie finalizacji umów sprzedaży ośmiu dużych hipermarketów. Poza Piastowem na liście znalazły się hipermarkety w Bydgoszczy (ul. Toruńska), Gdyni (ul. Nowowiczlińska), Gorzowie Wielkopolskim (ul. Słowiańska), Rzeszowie (al. Powstańców Warszawy), Tychach (ul. Towarowa), Warszawie (ul. Fieldorfa) i Żarach (ul. Broni Pancernej).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 25

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
 • 6
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~olsztyniak 6 9 miesięcy temu

  Wszystkie markety Tesco do połowy przyszłego roku mają być zlikwidowane. Tesco wycofuje się z PL. takiego meila dostaliśmy pracując w UK jako menager.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Małgsia 5 9 miesięcy temuocena: 0% 

  Nie wiem czy wiecie ale z okazji likwidacji sklepów Tesco można zgarnąć bony 500 zł na zakupy w Tesco za darmo. Ja już odebrałem dwa bony, jeden na siebie a drugi na żonę. Stronka z bonami: (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora)

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  oceń komentarz
 • ~~ ZETOR ~ 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  MOŻE POWSTANIE HIPER AUCHAN A ZLIKWIDOWANYM PRZY WIADUKCIE POWSTANIE CARREFOUR MARKET....

  oceń komentarz
 • ~Miki 3 10 miesięcy temuocena: 57% 

  Podobno przejmie to Carrefour od września

  oceń komentarz
 • ~Aniaa 2 10 miesięcy temuocena: 0% 

  Osiedle maja stawiać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edyta 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Interesują mnie konkrety. Komu sprzedany? Czy będzie w tym miejscu inny market czy osiedle mieszkaniowe?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony