REKLAMAProxi.cloud 11-25.10.2019
Likwidowane Tesco w podwarszawskim Piastowie

Likwidowane Tesco w podwarszawskim Piastowie (Magdalena Głowacka)

Galerię sklepów zlokalizowanych przy Tesco w podwarszawskiej miejscowości Piastów stopniowo opuszczają najemcy. Również w samym markecie widać ruch związany z wyprzedażami zalegającego towaru. Pomimo tego, że sklep z galerią liczącą 20 lokali usługowych, zlokalizowany jest przy ruchliwej trasie i w powiecie o największej gęstości zaludnienia, ogłoszono jego likwidację. Mieszkańcy Piastowa spekulują, że sklep ma być czynny do stycznia 2020 r. 

REKLAMA

Pod koniec lipca 2019 r. sieć Tesco poinformowała, że największe hipermarkety zostaną przekształcone w tzw. format hipermarketu kompaktowego. Tesco w Piastowie znalazło się na liście 8 sklepów przeznaczonych do likwidacji. Centrum handlowe o powierzchni 12,3 tys. mkw. otwarto w 2002 r.

Z galerii handlowej zlokalizowanej wokół podwarszawskiego marketu powoli wyprowadzają się najemcy. Zlikwidowano już sklep papierniczy. W pustej witrynie pasmanterii, w której świadczono również usługi krawieckie, wywieszono kartkę z danymi kontaktowymi w odbioru pozostawionych do przeróbki rzeczy. Na lokalnym forum mieszkańców o zakończeniu działalności poinformował sklep zoologiczny, który nie będzie czynny od 8 sierpnia. Oprócz Tesco działają jeszcze m.in.: Pepco, CCC, Deichmann, apteka i pralnia.

W samym markecie Tesco od dłuższego czasu klienci mogli obserwować mniejszą ilość towaru na półkach, stopniowo ograniczany był asortyment. W pierwszej kolejności zmniejszono dział RTV, następnie zlikwidowano stoisko rybne. Teraz trwają wyprzedaże. 

Jak zaznaczył Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej, sieć chce się skupić na prowadzeniu sklepów mniejszego formatu. Hipermarkety kompaktowe i supermarkety sieci będą cały czas oferować produkty spożywcze, wraz z marką odzieżową F&F i sezonowymi produktami przemysłowymi. Sądząc po wyprzedawanym asortymencie w piastowskim Tesco, sieć nie chce rozwijać działów: produktów dziecięcych, akcesoriów dla zwierząt i sprzętu sportowego. Pomimo zapowiedzi likwidacji, w sklepie wyeksponowano produkty szkolne. Przy kasach stanęły wyspy z papierem, plecakami i zeszytami.

Tesco potwierdziło, że jest na etapie finalizacji umów sprzedaży ośmiu dużych hipermarketów. Poza Piastowem na liście znalazły się hipermarkety w Bydgoszczy (ul. Toruńska), Gdyni (ul. Nowowiczlińska), Gorzowie Wielkopolskim (ul. Słowiańska), Rzeszowie (al. Powstańców Warszawy), Tychach (ul. Towarowa), Warszawie (ul. Fieldorfa) i Żarach (ul. Broni Pancernej).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 18

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 5
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~olsztyniak 6 miesiąc temu

  Wszystkie markety Tesco do połowy przyszłego roku mają być zlikwidowane. Tesco wycofuje się z PL. takiego meila dostaliśmy pracując w UK jako menager.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Małgsia 5 miesiąc temuocena: 0% 

  Nie wiem czy wiecie ale z okazji likwidacji sklepów Tesco można zgarnąć bony 500 zł na zakupy w Tesco za darmo. Ja już odebrałem dwa bony, jeden na siebie a drugi na żonę. Stronka z bonami: (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora)

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz
 • ~~ ZETOR ~ 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  MOŻE POWSTANIE HIPER AUCHAN A ZLIKWIDOWANYM PRZY WIADUKCIE POWSTANIE CARREFOUR MARKET....

  oceń komentarz
 • ~Miki 3 2 miesiące temuocena: 67% 

  Podobno przejmie to Carrefour od września

  oceń komentarz
 • ~Aniaa 2 2 miesiące temuocena: 0% 

  Osiedle maja stawiać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edyta 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Interesują mnie konkrety. Komu sprzedany? Czy będzie w tym miejscu inny market czy osiedle mieszkaniowe?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony