REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)

Banki rozmawiają z organizacjami płatniczymi na temat podwyższenia limitu dla transakcji bez PIN - informuje bankier.pl. Obecnie limit ten, ustalony przed wieloma laty, wynosi 50 zł. Zainteresowane strony chcą zwiększyć go do 100 zł.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

(fot. materiały prasowe)

Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, tylko w pierwszym kwartale br. aż 64 proc. wszystkich transakcji bezgotówkowych w terminalach płatniczych w Polsce przeprowadzonych zostało z użyciem technologii bezstykowej. Średnia wartość transakcji kształtowała się na poziomie 44 zł. To niewiele poniżej obecnego limitu.

Bankier.pl zauważa, że dwa lata temu limit dla transakcji bez PIN podniesiony został przez Wielką Brytanię z 20 do 30 funtów, a z badań opinii publicznej wynika, że klienci banków zainteresowani są dalszymi podwyżkami, do 50 lub nawet 100 funtów.

Obecnie obowiązujący w Polsce limit 50 zł uzgodniony został 10 lat temu, gdy technologia płatności bezstykowych w naszym kraju dopiero raczkowała.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Manek 1 ponad rok temu

  A to się złodzieje ucieszą!!! Dawno już zlikwidowałem dotykówkę,nie ma jak gotówka!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony