REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
karta

karta (fot. mat. prasowe)

Choć banki są już gotowe na podniesienie limitu płatności kartą z 50 do 100 zł to chcą poczekać do jesieni, kiedy zmieniają się przepisy o tzw. twardym uwierzytelnianiu.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

O sprawie pisze portal biznes.interia.pl. Silne uwierzytelnianie to dwuetapowa weryfikacja tożsamości, która opiera się na weryfikacji danych z przynajmniej dwóch kategorii: wiedza (hasło lub PIN), urządzenie (posiadanie odpowiedniej karty płatniczej lub telefonu), cecha klienta (odcisk palca lub skan siatkówki). Każdy element jest od siebie niezależny i nawet w przypadku naruszenia jednego z nich, pozostałe dają gwarancję wiarygodności. Eksperci przekonują, że zmiany w przepisach, których wejście w życie planowane jest na jesień tego roku, dadzą bankom gwarancję sprawności przebiegu i bezpieczeństwa transakcji. Wyższe limity płatności bezgotówkowych powinny być dostępne jeszcze przed końcem 2019 roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony