REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Pixabay)

W Skołoszowie w gminie Radymno w powiecie jarosławskim (woj. podkarpackie) ruszyła pierwsza edycja Giełdy Wschód. Rolnicy sprzedający własną produkcję nie płacą za miejsce wystawowe pomijając pośredników w łańcuchu dostaw – informuje portal topagrar.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Ideą tego projektu jest to, że każdy z rolników oferujący własne płody rolne bezpośrednio konsumentowi nie płaci za swoje miejsce wystawowe. Owoce, warzywa, młode ziemniaki, ale także maszyny rolnicze oraz sprzęt ogrodniczy cieszyły się wielkim wzięciem u zwiedzających. W sumie wystawiło się 400 wystawców z Podkarpacia i sąsiednich województw.

Jak czytamy w serwisie, w dobie pandemii to nowy rodzaj bezpośredniej konfrontacji rolników z konsumentem i szansa na bezpośrednią sprzedaż z gospodarstwa. To też eliminacja kilku ogniw w łańcuchu pośredników w handlu lokalną, świeżą żywnością. Właściciele gospodarstw handlują towarami własnej produkcji bez ponoszenia opłat targowych.

Giełda Wschód leży bezpośrednio przy skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą krajową „77” na powierzchni 20 ha. Będzie czynna w każdą sobotę od godz. 6.00 do 14.00. Partnerem przedsięwzięcia jest Podkarpacka Izba Rolnicza.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony