REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BANER GŁÓWNY (GRUDZIEŃ 2019)

(mat. E.Leclerc)

Stawiamy na współpracę z lokalnymi, nie globalnymi dostawcami. Struktura sprzedaży niektórych produktów dochodzi już u nas do 80 proc. produktów regionalnych. Np. w pieczywie, wędlinach, nabiale wielkie korporacje tracą udział na rzecz lokalnych przedsiębiorców, co nas, jako ludzi z regionu, bardzo cieszy - rozmowa z Henrykiem Świdnikiem, prezesem zarządu E.Leclerc w Zamościu.

REKLAMAPurella - SuperMusli - Belka w artykułach (16-31.12.2019)

Dwa lata temu E.Leclerc zmodernizował hipermarket w Zamościu. To była potężna inwestycja, w jaki sposób zmienił Pan swój sklep?

Henryk Świdnik: W momencie, kiedy kupiliśmy galerię, musieliśmy zadbać o nią, jak o swoje. Będąc najemcą nie ma się pewnych możliwości działania, natomiast jako właściciel działa się całkowicie inaczej. Od samego początku w Zamościu czuliśmy, że klienci polubili nasz sklep, znają naszą markę, docenili nas za to, że jesteśmy lokalni, mamy asortyment z regionu. Tutaj ludzie naprawdę tę lokalność zauważają i cenią. Codzienny asortyment – pieczywo, mięso, nabiał, warzywa, produkty, które się kupuje non stop, były głównie od lokalnych producentów. Nasi klienci to zauważyli i często nas odwiedzali. 

W pewnym momencie okazało się, że sklep stał się po prostu za mały. Ludzie nie mieli gdzie zaparkować, wjeżdżali na parking, robili kółko-dwa i odjeżdżali. Musieliśmy zrobić wszystko, żeby zatrzymać stałych klientów, którzy często do nas przychodzili, ale także ponownie przyciągnąć tych, którzy chcieli do nas przyjść, ale nie mieli takiej możliwości. I ta rozbudowa miała to na celu.

Jak wyglądała transformacja sklepu?

- Rozbudowa zbiegła się z czasem, kiedy trendy w handlu zaczęły się zmieniać. Dziś ludzie stawiają na jakość, wygodę, komfort, przejrzystość. Chcieliśmy pokazać, że sklep nie musi być zapchany, że można sobie stanąć, poprzyglądać się, wygodnie przejechać po alejce wózkiem, żeby jeden klient nie szturchał drugiego. Dlatego zrobiliśmy szersze alejki, usunęliśmy wszelkiego rodzaju standy i rzeczy, które zagracają powierzchnię sprzedaży. One może i zwiększają częstotliwość zakupów impulsowych, ale traci się wtedy komfort.

Dzięki zmianom sklep został bardzo pozytywnie przyjęty w nowej wersji, chociaż asortymentowo niewiele się zmienił. W dalszym ciągu podstawą jest lokalny dostawca, lokalny producent. W tym wiedziemy prym w Zamościu i za to klienci nas cenią. Stawiamy na współpracę z lokalnymi, nie globalnymi dostawcami. Struktura sprzedaży niektórych produktów dochodzi już u nas do 80 proc. produktów regionalnych. Np. w pieczywie, wędlinach, nabiale wielkie korporacje tracą udział na rzecz lokalnych przedsiębiorców, co nas, jako ludzi z regionu, bardzo cieszy. 

Skąd pomysł na stację paliw?

- Stacja powstała w ramach zagospodarowania przestrzeni wokół sklepu i powiększania parkingu. Miała być i jest dodatkiem do sklepu, zwiększać atrakcyjność centrum, dodać kolejną usługę. Udało nam się pokazać, że Leclerc jest sklepem tanim i dobrym jakościowo. I to samo chcieliśmy udowodnić na stacji. Pokazaliśmy, że mamy najlepsze ceny paliwa w mieście i regionie, a nasze paliwo jest najlepszej jakości. Czyli nie tylko cena nas wyróżnia, ale także jakość. To bardzo ważne, bo rozczarowani klienci nie wracają dla samej ceny. Dzisiaj samochody są o wiele czulsze, więc ludzie bardzo zwracają uwagę na jakość paliwa. Gdyby ktoś zatankował i coś działo by się z samochodem, zaraz poszłaby opinia o słabej jakości paliwa i nie byłoby kolejek na stacji. Nie możemy sobie na to pozwolić i dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi i wiarygodnymi polskimi dostawcami paliw.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony