REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

Narodowa Loteria Paragonowa, którą organizuje Ministerstwo Finansów będzie miało kolejne edycje. Przedstawiciele resortu wręczyli właśnie nagrody specjalne uczestnikom ostatniego konkursu i zapowiedzieli, że będzie on miał kolejne edycje.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

(materiały prasowe, MF)

- Ministerstwo Finansów intensywnie walczy z nieuczciwymi praktykami, takimi jak niewykazywanie obrotu czy niezarejestrowana sprzedaż. Loteria paragonowa jest jednym z elementów, który ma budować świadomość społeczeństwa odnośnie uczciwego obrotu. Wiążemy nadzieje z kolejnymi edycjami, już teraz zapraszam do brania w nich udziału – powiedział wiceminister finansów Paweł Gruza.

Polacy tłumnie wzięli udział w Narodowej Loterii Paragonowej i w ciągu 18 miesięcy zarejestrowali blisko 140 mln paragonów. Celem akcji było zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest pobieranie i wydawanie paragonów fiskalnych po zrobieniu zakupów. Dzisiaj widać efekty, jakie przyniosła akcja: jeszcze w 2014 r., czyli przed uruchomieniem loterii, zaledwie co 14 konsument pamiętał o odbiorze paragonu podczas zakupów. Dzisiaj już co trzeci Polak deklaruje, że zawsze o nim pamięta.

Zmiana postaw Polaków dotyczy również obszarów, w których obowiązek stosowania kas fiskalnych wprowadzono stosunkowo niedawno i konsumenci nie mieli nawyku odbierania paragonów.

Ministerstwo Finansów włączyło zatem do akcji sześć branż, które zmieniały się co kwartał (spośród nich w pierwszych czterech nie było wcześniej obowiązku rejestrowania na kasach fiskalnych): fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne (X-XII 2015), prywatna praktyka lekarska i dentystyczna (I-III 2016), konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (IV-VI 2016), restauracje i inne placówki gastronomiczne oraz przygotowanie i podawanie napojów (VII-IX 2016), działalność taksówek osobowych (X-XII 2016), sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw (I-III 2017).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony