REKLAMAVOG Polska - Baner Główny (16-30.03.2020)
czekolada

czekolada (fot. mat. prasowe)

Jeden z największych producentów słodyczy w Polsce zapowiada rozwój powierzchni produkcyjnej, akwizycję oraz zwiększenie eksportu.

REKLAMA

O sprawie pisze Puls Biznesu. Pierwotnie firma planowała w latach 2019-2021 wydać na inwestycje 200 mln zł, teraz jednak kwota ta podskoczyła do 300 mln. Jak przekonuje w rozmowie z dziennikiem Maciej Herman, dyrektor zarządzający Lotte Wedel, związane jest to z chęcią zwiększenia powierzchni produkcji, wstawieniem nowych linii i robotyzacją. Podkreślił, że dzięki temu przychody firmy wzrosną o ok. 10 proc.

Herman powiedział również, że Lotte Wedel pracuje nad potencjalnymi przejęciami, poszukując firm w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Dodał, że musi być to firma z ciekawym portfolio produktowym i rozwiązaniami technologicznymi, którym Wedel nie dysponuje, a także własnym zapleczem produkcyjnym. W planach jest zwiększenie eksportu z 10 do 20 proc. w ciągu najbliższych 5 lat.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony