REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. mat. prasowe)

Polska firma odzieżowa LPP zdecydowała się na powiększenie swojego centrum dystrybucyjnego na terenie parku logistycznego w Strykowie.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sektora e-commerce oraz rosnące wymagania klientów, firma LPP SA potrzebowała nowych 16 000 mkw. magazynu, dzięki którym łącznie zajmowany przez nią budynek ma obecnie powierzchnię 46 400 mkw. Rozbudowa obiektu rozpoczęła się w drugiej połowie 2018 roku i trwała zaledwie cztery miesiące. Centrum dystrybucyjne obsługuje kanał e-commerce LPP SA, a produkty wysyłane są z niego nie tylko do Polski, ale również do Wielkiej Brytanii, Niemiec, krajów bałtyckich, Czech, Słowacji, Rumunii oraz Węgier. 

W magazynie po rozbudowie znajduje się czterdzieści docków, sześć combi-docków, umożliwiających obsługę zarówno pojazdów dostawczych jak i użytkowych, dzięki czemu możliwa jest szybsza realizacja zamówień oraz cztery docki „0”. W budynku nie zabrakło również innowacyjnych rozwiązań – dzięki zainstalowaniu kurtyn powietrznych nad ośmioma dockami zminimalizowano utratę ciepła, a tym samym obiekt stał się bardziej energooszczędny. Analogicznie jak w powstałej w 2017 roku, także w nowej części zainstalowano nowoczesne oprawy LED przyczyniające się do obniżenia zużycia energii elektrycznej o ponad 30 proc. Dodatkowe naświetla dachowe oraz częściowo przeszklone docki w strefie odbioru zamówień zapewniają maksymalny dostęp do światła dziennego i zwiększają komfort pracy zatrudnionych. Dzięki tym i innym nowoczesnym rozwiązaniom z obszaru zrównoważonego rozwoju budynek otrzymał certyfikat BREEAM z oceną Very Good.

W celu usprawnienia codziennego funkcjonowania centrum dystrybucyjnego wprowadzono również system automatycznie rozpoznający tablice rejestracyjne, co pozytywnie wpływa na płynność komunikacyjną dostawców, pracowników oraz zwiększa bezpieczeństwo.

Park logistyczny Segro w Strykowie utworzony w 2006 roku, to jeden z flagowych parków dewelopera w tej części Europy. Położony blisko skrzyżowania autostrad A1 i A2 zapewnia klientom sprawne dostawy we wszystkich kierunkach. Docelowo cały obiekt może zostać rozbudowany do prawie 400 000 mkw. powierzchni magazynowej, logistycznej (cross-docking) i produkcyjnej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (9)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kriss 9 ponad rok temu

  LPP się będzie mocno rozwijać, więc można liczyć, że każde centrum w przyszłości czeka rozbudowa, a co za tym idzie kolejne miejsca pracy i przede wszystkim konkurencja na rynku pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~longi 8 ponad rok temu

  Jak LPP się tak szybko rozwija to chyba warto zainwestować w ich akcje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pluto 7 ponad rok temu

  W końcu dobre inwestycje pojawiają się w okolicach Łodzi, zgierzanie pewnie zacierają ręce. Pracy na pewno nie zabraknie, LPP duży plus.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chudy 6 ponad rok temu

  Rozwój LPP wszystkim służy , nowe inwestycje i nowe miejsca pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lolek 5 ponad rok temu

  To będzie już tam prawdziwy olbrzym w tym Strykowie. Ale dobrze niech polskie spółki zaliczają progres.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nimes 4 ponad rok temu

  Progres firma od kilku lat zalicza nieprzeciętny, pozostaje tylko pogratulować zarządowi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leszek 3 ponad rok temu

  Ogólnie LPP mocno się rozrasta. Widać, że są duże zapędy na podbój europejskich rynków. I dobrze, potrzeb nam firm, które będą znane na całym świecie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 2 ponad rok temu

  Dodatkowo budują jeszcze jedno . Zapowiada się na to, że polska firma chce mocno podkręcić światową sprzedaż w najbliższych latach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bard 1 ponad rok temu

  Jak zyski się zgadzają to można się swobodnie rozwijać, to chyba proste.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony