REKLAMAROS-SWEET - MORESO - Baner Główny (14-18 listopad 2018)

(fot. materiały prasowe)

W środę 31 października w centrum handlowym Dostyk Plaza kazachskich Ałmatach otwarty został pierwszy salon marki Reserved w tym kraju. Ekspansja LPP na Kazachstan nabiera tempa, bo już 21 listopada w innym centrum handlowym - A'port - ruszą sklepy marek House, Mohito i Sinsay. Do końca roku w tej lokalizacji uruchomione zostaną jeszcze salony marek Cropp i Reserved.

- Otwarcie salonów w Kazachstanie to kolejny etap naszej ekspansji zagranicznej. Zakładamy, że rokrocznie nasze globalne obroty będą wzrastać o kilkanaście procent - taka dynamika nie byłaby możliwa bez nowych rynków. W ostatnim czasie gospodarka Kazachstanu rozwija się bardzo obiecująco, a działania prywatnych inwestorów wpływają na systematyczne jej pobudzanie. Efekt ten dostrzec można również w ożywieniu branży retail. Poza wysokim popytem, korzystać może ona dziś z atrakcyjnej oferty nowych przestrzeni handlowych – mówi cytowany w komunikacie Sławomir Łoboda, wiceprezes LPP.

W 2019 roku, w stolicy kraju – Astanie - LPP planuje kolejne otwarcia salonów wszystkich marek, tym razem w centrum handlowym Abu Dhabi. Planowana najmowana powierzchnia będzie liczyła blisko 4,6 tys. mkw.

Ambicją LPP jest wchodzenie każdego roku na co najmniej jeden nowy rynek. Aktualnie salony marek z portfolio spółki można znaleźć już w 22 krajach poza Polską. Obecność w Kazachstanie to dla spółki jeden z etapów rozwoju sieci sprzedaży w Azji Centralnej oraz ważny krok w budowaniu globalnej rozpoznawalności wszystkich marek polskiego producenta. W planach na 2019 rok firma zapowiada debiuty w Finlandii oraz Bośni i Hercegowinie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~maja555 6 2 dni temu 15:03

  Kazachstan dopiero otwiera się na zachodni biznes więc ludziom na pewno przypadnie do gustu Reserved.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bugaj 5 5 dni temu

  Odzież coraz lepszą robią, zdobywają nowe rynki co roku, przyszłość może należeć do nich.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zbyszek 4 7 dni temu

  Pozostaje pogratulować sukcesów i życzyć sobie, żeby więcej rodzimych firm tak odważnie i z sukcesami wchodziło na rynki zagraniczne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 3 8 dni temu

  Dobrze, że LPP nie poprzestaje na tym co ma tylko dalej wchodzi na kolejne nowe rynki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tulalan 2 8 dni temu

  Obecnie to chyba najlepiej rozwijająca się polska firma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aron 1 8 dni temu

  24 kraje to już fajny wynik. Oby tak dalej się polska firma rozwijała.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony