REKLAMAPrzewodnik po handlu 2019 - Baner Główny (PROMOCJA) - 08-20.05.2019
Marzena Gradecka, prezes Drogerii Jasmin

Marzena Gradecka, prezes Drogerii Jasmin (fot. materiały prasowe)

Strona 2 z 2
REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Twórczyni Polskiej Grupy Drogeryjnej przedstawiła w Sejmie opinię, że ograniczenie handlu w niedziele "to wsparcie wsparcie dla tradycyjnego modelu rodziny, a także wyraz poszanowania ważnego dla większości Polaków wymiaru religijnego tego dnia". - Według trzeciego przykazania, zakupy w niedzielę i święta, podobnie jak praca nie konieczna, to grzech - podkreślała.

Marzena Gradecka przestrzegała także polskie władze przed ewentualnym wycofaniem się z zakazu handlu w niedziele. - To byłaby całkowita kapitulacja rządzących przed bezdusznym global kolonializmem. To byłaby zdrada polskich małych i średnich przedsiębiorców, i to nie tylko z branży handlowej - powiedziała prezes Drogerii Jasmin.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 21

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kknd 6 2 miesiące temuocena: 100% 

  Niezależny handel wykończyło po pierwsze zalegalizowanie dumpingu cowego bo przy 50% udziale rynku tradycyjnego przyjęto sic! 40% próg w ustawie o predatory pricing! Czyli zapis 1:1 z rynków zachodnich gdzie tradycja to margines udziałów. Układy z deweloperami, czy to miejscowe, czy to w zakresie regulacji to kolejna patologia ale ta była jest i będzie. Tak samo jak nie ma u nas prawa chroniącego sygnalistę (na wzór usa) i są te przepisy niemile widziani przez wszystkie partie tak przepisy dotyczące regulacji inwestycji. W obu przypadkach uszczupla portfele. Problem niezależnych sklepów to problem nie ttle sieci niezależnych co problem hurtown a o eurocash można by długo pisać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trzeźwy 5 2 miesiące temuocena: 20% 

  Pani Marzeno, jest pani dramatycznie niekonsekwentna. Skoro wolne niedziele mają być wsparciem dla tradycyjnego modelu rodziny a zakupy w te dni są grzechem to dlaczego nie zakazać pracy w te dni wszystkim sklepom? Dla właścicieli małych sklepów to niby „praca konieczna” i nie grzech? Na podstawie jakich danych mówi pani, że małe sklepy nie ucierpiały na tym ograniczeniu? Że „prawie wszyscy” popierają tą ustawę? Ma pani jakieś konkretne dane - które przedsiębiorstwa konkretnie pani spytała i kto się wypowiedział pozytywnie? Odnośnie umierającego polskiego handlu, co jest „niedopuszczalne” - przypomnę, że mamy wolność. Liderzy rynku dyskontów, sklepów convenience i hurtu: Biedronka, Żabka, Eurocash - to były polskie firmy. Właściciel zdecydował je sprzedać i tyle. Chciałaby pani to ustawą ograniczyć? Żeby Polak mógł tylko Polakowi? Naprawdę? Na rynku zostają tylko ci, którzy sobie radzą biznesowo i taka jest prawda. W Polsce nie poradzili sobie równiez „obcy”, nie tylko nasze firmy.

  oceń komentarz
 • ~handlowiec 4 2 miesiące temuocena: 75% 

  Jako właściciel 2 małych sklepów jestem bardzo zadowolony z wolnych niedziel. To nic, że w ten dzień ja sprzedaję w jednym sklepie, a żona w drugim. Przez to, że Biedronka w okolicy jest zamknięta to pokaźnie wzrastają nam obroty. Ja jako właściciele sklepów mogę spędzić czas z rodzina w inny dowolny dzień tygodnia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ważna 3 2 miesiące temuocena: 60% 

  Wreszcie coś sensownego na temat wolnych niedziel.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 2 2 miesiące temuocena: 29% 

  Co sądzi p. Gradecka wspierając tradycyjny model rodziny o klientach swojej sieci, którzy niekoniecznie wpisują się w ten "tradycyjny model"? Jestem za ograniczonym handlem w niedziele lub zapewnieniu pracownikom odpowiedniej liczby wolnych niedziel. Czy ktoś proponował np. podwyższenie stawek za pracę w niedziele? To by zweryfikowało, czy istnieje potrzeba niedzielnego handlu. Dla najmniejszych rodzinnych sklepów niestety ta ustawa jest ciosem, ponieważ owszem, właściciel może pracować w niedzielę, ale w tej sytuacji traci ten dzień dla rodziny. Beneficjentami są tylko pracownicy, a o nich można było zadbać w inny sposób.

  oceń komentarz
 • ~Nnnn 1 2 miesiące temuocena: 61% 

  Cieszę się, że tutaj na WH w koncu i w odróżnieniu od innych mediów pojawił się głos drugiej strony, strony która akceptuje i popiera wolne niedziele. Patrzac na inne media mamy tam zmasowany, agresywny hejt, te ciągłe nakręcane co już 2 tygodnie sondaże - które ma uderzać w rząd, hejt nakręcany przez opozycję (ostatnia deska ratunku te wolne niedziele) i media wspomagające ta totalniacka opozycję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony