REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

Michał Kurtyka, minister ds. klimatu, jest przekonany, że czeka nas potężna zmiana cywilizacyjna, jeśli chodzi o nasz stosunek do zasobów naturalnych. Ministerstwo będzie działać na rzecz redukcji odpadów plastikowych, m.in. zwiększając odpowiedzialność producentów – zapewnił Kurtyka w rozmowie z portalem RMF FM.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Michał Kurtyka, 15 listopada 2019 r. powołany na urząd ministra w nowoutworzonym Ministerstwie Klimatu

Michał Kurtyka, 15 listopada 2019 r. powołany na urząd ministra w nowoutworzonym Ministerstwie Klimatu (Źródło: KPRM)

– Chcemy, żeby wszystkie strumienie odpadów były w sposób jednoznaczny, począwszy od producenta, skończywszy na wysypisku albo recyklingu, mierzalne. Żeby żadne odpady nie ginęły w wirtualnej sieci – powiedział minister klimatu Michał Kurtyka w rozmowie z RMF FM.

– Będę wychodził z inicjatywą do środowisk producenckich i stowarzyszeń, żebyśmy porozmawiali, jak możemy rozszerzyć odpowiedzialność producenta, żeby ograniczyć u źródła produkcję odpadu czy opakowania – podkreślił minister i zapowiedział, że rząd będzie wprowadzał unijną dyrektywę dotyczącą jednorazowych opakowań plastikowych, dzięki czemu w perspektywie 2021 r. powinny one zniknąć.

Czytaj więcej na stronie rmf24.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony