REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów, członek zarządu Jeronimo Martins Polska S.A

Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów, członek zarządu Jeronimo Martins Polska S.A (materiały własne)

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, tak jak rok temu zajęło 4. miejsce w rankingu największych przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE, przygotowanym przez grupę Coface”. W ubiegłym roku właściciel sieci Biedronka mocno inwestowała w ofertę i rozwój, co przełożyło się na wyniki firmy.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Utrzymanie tak wysokiej pozycji przez Jeronimo Martins Polska możliwe było dzięki przychodom, które wyniosły w 2017 r. ponad 11 mld euro.  – W 2017 r. roczna sprzedaż Biedronki wzrosła o 13,2 proc., do ponad 11 075 mln euro. Zwiększyliśmy też udział w polskim rynku detalicznym. Było to efektem maksymalnego skoncentrowania się na potrzebach klientów. W tym celu rozwijaliśmy ofertę, wprowadzając m.in. 190 nowych artykułów marki własnej i udoskonalając składy produktów spożywczych. Mocno postawiliśmy też na angażujące promocje i program lojalnościowy – mówi Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów, członek zarządu Jeronimo Martins Polska S.A.

I dodaje: - By poprawić klientom komfort zakupów, zmodernizowaliśmy 226 sklepów i otworzyliśmy 121 nowych placówek. Uruchomiliśmy też kolejne,16. centrum dystrybucyjne. W dalszym ciągu inwestowaliśmy we współpracę z polskimi dostawcami, od których w 2017 roku pochodziło aż 92 proc. wszystkich artykułów dostępnych w ofercie Biedronki.

W rankingu po raz kolejny swoją silną pozycję w tej części Europy potwierdziła Polska, będąc liderem regionu zarówno pod względem liczby firm w zestawieniu, jak i skonsolidowanych przychodów. Wśród polskich przedsiębiorstw JMP uplasowało się na pozycji wicelidera, liderem zestawienia został PKN Orlen.

Firma Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki - największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ponad 2830 sklepów w ponad 1000 miejscowości.

Spółka Jeronimo Martins w Polsce zatrudnia ponad 65 tys. pracowników. Od 1995 r. Grupa zainwestowała w Polsce ponad 12 mld zł.

Tegoroczne zestawienie TOP 500 CEE jest 13. edycją rankingu prezentującego 500 przedsiębiorstw i grup kapitałowych z 12 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które w ubiegłym roku zanotowały największe obroty w ujęciu bezwzględnym.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Łukasz 4 ponad rok temuocena: 100% 

  To może przyjżyjcie się nie tabelce z ilością z sklepów ale z ich jakością. Sklep na moim osiedlu który kiedyś odwiedzałem z chęcią dziś wygląda jakby wybuchła tam bomba. Zero składu, ładu, syf, bałagan, towar leżący na ziemi, alejki nieprzejezdne, wszystko zastawione, zagracone. Masakra. Wybrałem Lidla bo tam przychodzi się z przyjemnością, szczególnie teraz po rekomercjalizacji sklepów. Biedronka dla mnie to synononim syfu. Omijam z daleka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PSS 3 ponad rok temu

  Wy się skoncentrujcie na dostawcach - na mieście mówią że ludzie po współpracy z wami wybrali sznur...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vvbb 2 ponad rok temu

  wszystkie one pracują dla naszego dobra, a najbardziej dla dobra naszych portfeli...takie farmazony to możecie sobie z demagogiem Morawieckim bajać, my już wiemy o co tu chodzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxc2 1 ponad rok temu

  Niech sie lepiej skoncenyruja na potrzebach swoich pracownikow bo jak narazie to Biedronka jest obozem pracy . Siec tych sklepow powinna sie nazywac (Moderator: fragment komentarza usunięty ze względu na naruszenie regulaminu forum)

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony