REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Maciej Otrębski, strategic partnership manager w RoślinnieJemy

Maciej Otrębski, strategic partnership manager w RoślinnieJemy (wiadomoscihandlowe.pl)

Bardzo ważne znaczenie ma to, że kategoria zamienników mięsa tworzy się w Polsce. W całej Europie rynek substytutów wart jest 1,2 mld euro – zaznacza Maciej Otrębski, strategic partnership manager w RoślinnieJemy.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

– Zapytałem kilku producentów, czy dostrzegają wzrost sprzedaży produktów roślinnych. Dowiedziałem się, że jeden z producentów – Polsoja – rok do roku odnotowuje kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży. Marka Kubara również zauważa, że wzrost jest bardzo dynamiczny. Pojawiają się inni gracze, którzy będą wzmacniać kategorię.

Kropką nad „i” jest to, że sieci handlowe wprowadzają produkty roślinne pod markami własnymi. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że można mówić nie o trendzie, a o segmencie rynku – mówił Maciej Otrębski podczas Kongresu Mięsnego ’20.

RoślinnieJemy zleciło badanie popularności substytutów mięsa. W ubiegłym roku zapytano Polaków o to czy mieli do czynienia z produktami roślinnymi. Z ankiet wynika, że 6 proc. je takie produkty regularnie, a aż 30 proc. chce spróbować alternatyw produktów mięsnych.

– Współpracujemy z małymi zakładami, które przechodzą przez zmianę pokoleniową. Pokazujemy, że można prowadzić dwie drogi biznesu i nie kanibalizować się nawzajem – powiedział ekspert z RoślinnieJemy.

Konsumenci oczekują po substytutach mięsa właściwości zdrowotnych, smaku mięsa i atrakcyjnej ceny. Kwestie środowiskowe nie są czołowe, ale stają się coraz ważniejsze. Najmłodsi konsumenci, w wieku 18-29 lat są w stanie zapłacić więcej za produkt bardziej etyczny. Maciej Otrębski uważa, że normy społeczne będą zmieniać branżę i kierować w stronę bardziej etycznej produkcji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony