REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu

Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu (wiadomoscihandlowe.pl)

Niecałe 10 procent gmin zdecydowało się na wprowadzenie nocnej prohibicji. Przeciwko ograniczeniu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych protestowała Polska Izba Handlu.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

– Dobrze, że tak niewiele gmin zdecydowało się na wprowadzenie tego ograniczenia powiedział Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny PIH, podczas Kongresu Alkohole i Napoje 2019. Według PIH, limity godzinowe nie korespondowały z realiami. Nie były dostosowane do życia ludzi, zwłaszcza w większych miastach. - To dobrze, że tak niewiele samorządów się zdecydowało, na wdrożenie tak drastycznych metod. Nie patrzymy, co dzieje się w obrzeżach strefy z ograniczoną sprzedażą – powiedział Maciej Ptaszyński.

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi budzi wątpliwości, bo w dość nieprzychylny dla przedsiębiorców sposób zmienia zasady uzyskiwania zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Przy odnowieniu „koncesji” preferowane są np. sieci o mniejszej liczbie koncesji.

– Nadmierne regulacje nie do końca służą rozwojowi przedsiębiorczości, a zdrowy rozsądek przedsiębiorców jest w stanie takie rzeczy regulować – uważa Maciej Ptaszyński.

Władze większości samorządów wykazały się liberalnym podejściem. Również przedsiębiorcy zdecydowali się na pójście „na rękę” lokalnym władzom. W Krakowie prowadzący sprzedaż alkoholu, widząc potrzebę ograniczenia sprzedaży, porozumieli się z miastem i ograniczyli sprzedaż w godzinach nocnych.

Partnerzy strategiczni Kongresu Alkohole i Napoje 2019

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony