REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
 

19 grudnia 2019, 15:38

Ograniczenia w zakresie chłodzenia, ogrzewania i klimatyzacji hal, wymiana oświetlenia na energooszczędne, budowanie zbiorników retencyjnych – tego typu działania podejmuje firma Makro Polska, by zmniejszyć swój wpływ na środowisko.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

(Fot.materiały prasowe)

W ramach obszaru efektywności operacyjnej Makro Polska troszczy się o zmniejszenie ilości zużywanych zasobów – wody i energii elektrycznej. Wprowadzenie ograniczeń w zakresie chłodzenia, klimatyzacji i ogrzewania hal, przeprowadzenie wymiany oświetlenia na energooszczędne, wykorzystanie resursów wodnych do celów sanitarnych oraz zbudowanie zbiorników retencyjnych – to tylko niektóre z rozwiązań, które sieć hurtownii cash & carry wprowadziła w 2018 roku.

Ponadto w Metro Group wdrożono Freon Exit Program (FEP), którego celem jest wyjście z czynnika chłodzącego freonu do 2030 roku. Obecnie w Makro Polska w ramach FEP przebudowano siedem hal, zaś cztery obiekty wybudowano w systemie C02. Plany Makro, zgodne ze strategią Metro, zakładają całkowitą likwidację systemów chłodzenia opartych na freonie do 2030 roku, w tym do 2023 roku w siedmiu kolejnych halach.

Firma zorganizowała także instalację ładowarek do pojazdów elektrycznych dla klientów na parkingach przy halach. Stacje ładowania samochodów elektrycznych zamontowane zostały w ośmiu punktach w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Toruniu, Gdyni i Koszalinie.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~TOMM79 1 miesiąc temu

  A ten prąd w stacjach ładowania to skąd? Z powietrza czy jednak z elektrowni węglowej?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony