REKLAMAPEKAES - baner glówny 16-22.09.2019

(fot. Pixabay/CC0)

Rada miasta stołecznego Warszawy podjęła 5 lipca uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie stolicy. Łączny przewidziany limit wyniósł 15 620, jednak dotyczy on trzech kategorii napojów alkoholowych.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Rada m.st. Warszawy ustaliła następujące limity: 5650 na sprzedaż napojów alkoholowych do 4,5 proc. zawartości alkoholu oraz na piwo (w tym 2820 przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży i 2830 przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży), 5460 na sprzedaż napojów alkoholowych o zawartości alkoholu w przedziale 4,5-18 proc., z wyjątkiem piwa (w tym 2490 przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży i 2970 przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży) oraz 4510 na sprzedaż napojów alkoholowych powyżej 18 proc. zawartości alkoholu (w tym 1800 przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży i 2710 przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży).

W Warszawie działa 2955 sklepów z alkoholem w ofercie, a także 2770 lokali gastronomicznych, w którym można wypić na miejscu napoje alkoholowe.

- Cieszą nas decyzje rady miasta, które uwzględniały postulaty PGS - komentuje Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów, skupiającej sklepy Top Market i Minuta8. - Tego typu ograniczenia winny być zawsze poddawane konsultacjom społecznym i branżowym, tak aby nie prowadziły do utrudnienia prowadzenia działalności przez wielu handlowców w stolicy - dodaje.

Planowane wcześniej restrykcyjne działania rady miasta mogły - zdaniem PGS - doprowadzić do braku odnowienia koncesji dla wielu sklepów, co przełożyłoby się na realne straty dla miasta: brak opłat za czynsze lokalowe, czy brak podatków od podmiotów działających w tej branży takich jak sklepy osiedlowe.

- We wspólnym interesie kupców i rady miasta winno być stwarzanie warunków rozwoju handlu, zatrudnienia i podatków w stolicy – dodaje prezes PGS.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony