REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (kwiecień 2020)
Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol

Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol (fot. Mlekpol)

Eksport jest dla nas wielką możliwością, ale również koniecznością. Mlekpol wysyła na rynki zagraniczne prawie 30 proc. swojej produkcji – mówi Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol.

REKLAMA

W ocenie Małgorzaty Cebelińskiej do eksportowego sukcesu Mlekpolu przyczyniły się takie czynniki, jak: własna baza skupowa, nowoczesne zakłady i laboratoria, tradycyjne receptury i zatrudnieni ludzie. – Promocja polskich marek na świecie jest jednak niezwykle trudna i kosztowna. Ciężar promocji nie powinien spoczywać wyłącznie na dużych producentach. Polska żywność, produkowana w oparciu o prawdziwe wartości i tradycję, zdecydowanie potrzebuje długofalowej i spójnej strategii promocji poza granicami kraju – ocenia dyrektor handlu w SM Mlekpol.

– Życzylibyśmy sobie, aby określenie polska żywność było dla wszystkich tożsame ze zdrowym i naturalnym pochodzeniem. Chodzi  nie tylko o mleko, chociaż ono jest mi najbliższe – dodaje.

Ekspertka zwraca uwagę, że przedstawiciele branży spożywczej jako aktualne zagrożenia dla eksportu polskich produktów wymieniają m.in Brexit, protekcjonizm oraz zbyt małą skalę produkcji. Szans upatrują natomiast w konsolidacji firm, kreowaniu i wykorzystywaniu nisz oraz potrzeb zakupowych oraz w opracowaniu i wdrożeniu efektywnego programu promocji polskiej żywności na świecie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony