REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Alkohole mocne i wina

 

20 listopada 2019, 08:44

(fot. Izba Administracji Skarbowej w Krakowie)

Małopolscy funkcjonariusze KAS zatrzymali transport 16 pojemników mauser wypełnionych nieskażonym alkoholem etylowym. Podczas kontroli zabezpieczono 16 tys. litrów czystego spirytusu o zawartości etanolu na poziomie 94,5 proc.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W zatrzymanym na drodze krajowej nr 7 w Chyżnem samochodzie ciężarowym, na litewskich numerach rejestracyjnych, miały znajdować się preparaty żelowe wykorzystywane w medycynie. Funkcjonariusze KAS pobrali próbki substancji. Wyniki badań w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego jednoznacznie wykazały, że kontrolowany towar to alkohol etylowy nieskażony. Niewłaściwa taryfikacja towaru mogła mieć na celu ominięcie obowiązku zgłoszenia przewożonej przesyłki w systemie SENT.

Zgodnie z przepisami ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, przewóz przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej takich towarów podlega monitorowaniu. Kierowca był zobowiązany posiadać numer referencyjny SENT. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 5 tys. zł, natomiast od przewoźnika pobrana została kaucja wysokości 20 tys. zł.

Ładunek został zabezpieczony i zatrzymany do dalszego postępowania, które wyjaśni przeznaczenie towaru oraz określi czy zostały dopełnione wszelkie obowiązki podatkowe. Wartość ujawnionego alkoholu wynosi 280 tys. zł. Ewentualne straty Skarbu Państwa w przypadku nielegalnego wprowadzenia alkoholu na polski rynek przekraczają kwotę miliona złotych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony