REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)

– Z dnia na dzień zostaliśmy odcięci od 90 proc. przychodów. Aby utrzymać zatrudnienie i przetrwać, musimy otrzymać istotną pomoc państwa, a także wsparcie ze strony galerii handlowych – mówi Marcin Ochnik, przedsiębiorca i członek zarządu Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług, w rozmowie z serwisem ISBnews. tv.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)
Marcin Ochnik

Marcin Ochnik (Źródło: YouTube / ISBnews.tv)

Marcin Ochnik, prezes firmy Ochnik, członek zarządu Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług, która zrzesza już 80 firm zatrudniających 150 tys. osób, w rozmowie z ISBnews.tv przekonuje, że firmy detaliczne, prowadzące sieci placówek zlokalizowanych w centrach handlowych, potrzebuję pilnego i znaczącego wsparcia ze strony państwa, a także pomocy ze strony galerii handlowych.

– W ciągu jednego dnia decyzją o zamknięciu galerii handlowych zostaliśmy pozbawieni 90 proc. przychodów. Pozostała tylko sprzedaż internetowa. Środków finansowych wystarczy nam na to, by wypłacać pracownikom wynagrodzenia przez trzy miesiące – opowiada Ochnik.

– Sytuacja w branży detalicznej jest dramatyczna. Czekają nas zwolnienia – czy będą większe czy mniejsze, zależy od tego jaką pomoc otrzymamy od państwa. Bez istotnej pomocy większość firm zbankrutuje, nie ma co do tego wątpliwości – przekonuje.

– Największe koszty, w przypadku detalistów działających w centrach handlowych, to czynsze i opłaty wspólne oraz wynagrodzenia. W przypadku firmy Ochnik to łącznie ok. 35-40 proc. wszystkich kosztów. Mamy nadzieję, że państwo pomoże nam udźwignąć ciężar wynagrodzeń za czas przestoju. Drugi, bardzo ważny postulat, to abolicja czynszowa w centrach handlowych – wylicza członek zarządu ZPPHiU w rozmowie z serwisem ISBnews.tv.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Dark 1 9 dni temu

  A te złe galerie, to z czego mają zapłacić raty kredytowo-odsetkowe do banków, jeżeli Pan Ochnik chce płacić 0% czynszu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony