REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
 Marek Malinowski, prezesem zarządu spółki Bakalland S.A.

Marek Malinowski, prezesem zarządu spółki Bakalland S.A. (Bakalland)

Od 1 lipca 2019 stanowisko prezesa zarządu spółki Bakalland obejmie Marek Malinowski – doświadczony manager z branży FMCG. Ustępujący prezes - Marek Moczulski, który m.in. przeprowadził szybki i skuteczny proces integracji Bakallandu z Delectą, doprowadził do uzyskania pozycji lidera rynku bakalii oraz batonów zbożowych, a także dwukrotnego wzrostu EBITDA, rezygnuje z funkcji z powodu przejściowych problemów zdrowotnych.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Marek Malinowski ma szerokie, wieloletnie doświadczenie w branży FMCG, zdobywane w Polsce i na rynkach zagranicznych. Odniósł liczne sukcesy zarówno w sferze dystrybucji i marketingu, jak również po stronie poprawy efektywności operacji oraz zwiększania skali biznesu. Od marca 2018 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego CEDC International. W latach 2002-2012 był dyrektorem generalnym  firmy Stock Polska. Ze Stock Spirits Group był związany do 2015 roku, m.in. jako dyrektor zarządzający w Czechach i na Słowacji. Marek Malinowski jest absolwentem fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, posiada również dyplom MBA Uniwersytetu w Illinois.

Przypomnijmy, że Marek Moczulski funkcję prezesa zarządu Bakallandu pełnił od kwietnia 2014 roku. W sierpniu 2014 roku objął też stanowisko prezesa zarządu firmy Rieber Foods Polska, która w lipcu 2015 roku jako spółka Delecta  została zintegrowana z firmą Bakalland. Wcześniej, od czerwca 2013 roku, pełnił obowiązki przewodniczącego Rady Nadzorczej Bakalland. Nieprzerwanie od 2011 roku sprawuje stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Dom Development. W latach 2003-2009 był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym ZPC Mieszko. Jednocześnie pełnił funkcję niezależnego członka Rady Nadzorczej BGŻ Bank w latach 2005-2007. W latach 1998-2003 związany był z Grupą Kapitałową Agros (Grupa Pernod Ricard), gdzie w 2000 roku objął stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego spółki Agros Fortuna.  W latach 1994-1998 pełnił szereg funkcji na czołowych stanowiskach w firmie Shell Gas. Karierę biznesową rozpoczął na początku lat 90. w firmie doradczej PwC.

- Ostatnie 5 lat to okres transformacji Bakalland z lidera rynku bakalii w jedną z większych polskich firm w branży spożywczej. Efektem działań Marka Moczulskiego są dynamiczne wzrosty obrotów firmy, usprawnienie procesów biznesowych, skutecznie zarządzany kapitał obrotowy oraz określenie jasnych kierunków rozwoju. Zespół pracujący pod jego kierownictwem dobrze sprawdził się w obliczu integracji z Delectą, znacząco poprawiając wyniki finansowe firmy. Planujemy jako fundusz kontynuować współpracę z Markiem Moczulskim w przyszłości – mówi Leszek Muzyczyszyn z funduszu Innova Capital, największego akcjonariusza Bakallandu.

- Jesteśmy przekonani, że Marek Malinowski jest właściwą osobą do przeprowadzenia spółki przez kolejny etap rozwoju. W okresie najbliższych dwóch lat będzie odpowiedzialny za dalsze zwiększanie wartości spółki oraz realizację wzrostu obrotów w kluczowych kategoriach, także na rynkach zagranicznych – dodaje Leszek Muzyczyszyn.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Cracen 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  I ustępujący prezes i nowy to kompetentne osoby. Swoją drogą ciekawe, czy teraz będzie się zajmował pan Moczulski.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony