REKLAMAKongres Rynku FMCG 2019 - Baner Główny (maj 2019)
Marek Maruszak, prezes Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska

Marek Maruszak, prezes Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska (materiały prasowe, Rossmann)

W tym roku sprzedaż sieci Rossmann w Polsce wyniesie ponad 9 miliardów złotych. W przyszłym roku powinno być 10 procent więcej - mówi w rozmowie z "rp.pl" Marek Maruszak, prezes Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska. Firma zapowiada dalszy dynamiczny rozwój na polskim rynku drogeryjnym.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Rossmann ma już na polskim rynku ponad 1200 sklepów. W samej tylko Warszawie działa ich ponad 120 i chce otwierać kolejne placówki. Operator ma swoje sklepy we wszystkich dużych miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. 
Jak informuje "rp.pl" Marek Maruszak rocznie Rossmann otwiera na krajowym rynku 80-100 placówek.

Jednocześnie zamyka najmniej rentowne lub najmniejsze, co każdego roku dodaje do sieci 60-80 nowych sklepów netto. W kolejnych latach firma chce otworzyć kilkaset placówek.

Sieć drogerii chce także inwestować w e-commers i dygitalizację biznesu. Firma prowadzi drogeryjny sklep internetowy i rozwija bardzo popularną aplikację Rossmann Pl. Jak poinformował Marek Maruszak, Rossmann w internecie sprzedaje jeszcze niewiele, natomiast procentowa dynamika wzrostu sprzedaży jest zadowalająca. W siedmiu dużych miastach operator oferuje też możliwość szybkiej (w ciągu kilku godzin) dostawy do domu zamówienia złożonego w internecie.

Do tej pory Rossmann zainwestował w Polsce ponad 1,6 mld zł. Zarówno w sklepy, jak i centra logistyczne.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 20

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Baśka 3 3 dni temu

  Szanowni Państwo, Proszę o rozważenie możliwości wprowadzenia do sprzedaży w sklepach Rossman asortymentu do sprzątania m.on mopy i szczotki do czyszczenia WC., itp sprzęt niezbędny w domu. Przychylam się do uwagi Pani Haliny odnośnie rabatów dla „ wybrańców”. Czy to jest aby zgodne z prawem konsumenckim? Z poważaniem B. Raczyńska

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~halina 2 2 miesiące temu

  Dla kogo są promocje w sklepach rossman ,czy ludzie którzy nie posiadają telefonu ,/mam dużo takich znajomych/ są gorszego sortu .Ktoś kto nie ma aplikacji -nie dostaje zniżki ,Osobiście widziałam /kilka razy/ jak starsza pani dopiero przy kasie się dowiedziała że promocja nie dla niej bo nie ma aplikacji,Przykro bo to właśnie starsze osoby na emeryturach nie mają komputera czy telefonu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Madry Rebe 1 7 miesięcy temu

  A ile dają ludziom zarabiać, w Rossmanie jak mają takie duże zyski. Dodam jeszcze niech sprawdzą dlaczego tak dużo odchodzi ludzi z pracy, zwłaszcza w niektórych sklepach min w Sochaczewie ul Pokoju 9. Czy ktokolwiek z szefostwa zarządzającego zapytał o przyczyny odchodzenia pracowników, tak żeby nie wiedziała o tym kierowniczka sklepu. Zapytam też, dlaczego ochrona nie sprawdza toreb kierownikom sklepu podczas wychodzenia z pracy, bo słyszałem że mogą wynosić różne artykuły. Czy ktokolwiek odpowie na moje pytania

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony