REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

(Rossmann )

- Duzi gracze sobie z tym podatkiem poradzą, częściowo podnosząc ceny, a częściowo obniżając zysk, jest pytanie tylko jak długo i jak daleko. To jest klasyczny podatek i nic więcej - powiedział Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska, w rozmowie z Mikołajem Kunicą w programie "Biznes mówi".

REKLAMA

Zdaniem Marka Maruszaka na rynku detalicznym trwa walka cenowa, sieci konkurują ze sobą, w związku z tym nie wszystko można przerzucić na konsumenta i dodatkowy podatek stanowi z konieczności obciążenie dla firm handlowych. - Jeśli wejdzie podatek handlowy od przyszłego to mogę odjąć od naszego wyniku ponad 200 mln zł – powiedział prezes sieci Rossmann Polska.

Jak wyjaśnił rynek się zmienia, jedne firmy znikają, następują konsolidacje. Jego zdaniem scenariusze po wprowadzeniu podatku handlowego mogą być bardzo różne, więc nie rozważa ich w tak odległej perspektywie.

Przypomnijmy, że sieć Rossmann zapłaciła ponad 226 mln zł podatku CIT za 2018 r. To rekordowa suma podatku zapłacona przez Rossmann od czasu, kiedy sieć pojawiła się w Polsce 26 lat temu. Kwota CIT płacona przez Rossmann każdego roku wzrasta o kilkanaście milionów zł. Podatek dochodowy CIT zapłacony przez sieć za 2016 r. wyniósł ok. 198 mln zł, a za 2017 rok - nieco ponad 208 mln zł.

Rossmann ma w Polsce około 1300 sklepów, a do końca 2019 r. liczba ta ma wzrosnąć jeszcze o około 100 drogerii. Zakupy w placówkach sieci robi średnio 700 tys. Polek i Polaków dziennie. Przychody sieci w 2017 r. wyniosły 9,07 mld zł. Firma zatrudnia w Polsce ok. 18,7 tys. osób.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony