REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

- Proces poszukiwania inwestora branżowego zakończyliśmy z sukcesem – mówi w komentarzu Marek Miętka, prezes sieci Piotr i Paweł.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

– Teraz czekamy na zatwierdzenie transakcji przez UOKiK, co jest dla nas bardzo ważne i patrzymy na to jak na kolejny kluczowy krok dla realizacji całej inwestycji. Jeżeli zaś chodzi o przyszłość, to zdecydowanie perspektywa wzrostu dla organizacji oraz możliwości rozwoju ludzi pod parasolem silnej międzynarodowej marki - tłumaczy.

Jak zapewnia szef Piotra i Pawła, połączenie sił ze Spar Group zapewni zasoby niezbędne do rozwoju firmy. - Co najważniejsze – to poszerzenie oferty dla klientów, stworzenie nowych możliwości współpracy dla dostawców i przede wszystkim rozwój naszej sieci. Hasłem SPAR jest „Wszyscy korzystamy z wzajemnej współpracy” – podkreśla Miętka.

– Obecna sytuacja gwarantuje sprawne zakończenie postępowania sanacyjnego oraz kontynuację partnerskiej współpracy po zakończeniu sanacji z korzyścią dla naszych dostawców oraz wynajmujących – dodaje prezes zarządu spółki Zimmerman FIlipiak Restrukturyzacja, Patryk Filipiak – zarządca sądowy Piotra i Pawła.

- Równie istotne jest zachowanie miejsc pracy dla pracowników sieci. Powyższa sytuacja to dowód na słuszny kierunek procesu restrukturyzacyjnego obranego przez zarząd spółek we współpracy z zarządcą oraz pod nadzorem sędziego – komisarza.

Jak pisze w komentarzu Piotr i Paweł, połączenie firm oznacza wzrost zatrudnienia, rozwój centrów dystrybucyjnych a docelowo także ilości sklepów na terenie całej Polski. Zarząd sieci jest przekonany, że ta transakcja oznacza dynamiczny rozwój na konkurencyjnym polskim rynku korzystając z najlepszych międzynarodowych praktyk Spar

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (16)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Nikt ważny 16 ponad rok temu

  Złoto usty znowu popłynął......Najpierw Spar Corp. musi się rozmówić z Spar Polska inaczej mogą sobie tylko gdybać i gruszki na wierzbie obiecywać......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~analityk 15 ponad rok temu

  Haha oni składają wniosek ale chyba o upadłość , lfl sieci to -50% gdzie w zeszłym roku już było fatalnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blabla 14 ponad rok temu

  Halo Panie redaktorze?? Kilka razy był Pan wywołany do odpowiedzi. Tu nie jest kwestia poruszania wizji współczesnego handlu przez pana miętka tylko kwestia złożenia pisma urzędowego w instytucji Państwowej. Czy jest to potwierdzone? Czy drukują Państwo fakenewsy na zlecenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Listonosz 13 ponad rok temuocena: 100% 

  DO Redakcji Dlaczego Redakcja promuje artykuł z nieprawdziwymi informacjami?Gdzie jest ten wniosek bo chyba nie w Uokiku!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierzyciel 12 ponad rok temuocena: 60% 

  Proszę o oficjalne oświadczenie i stanowisko Pana Patryka Filipiaka.Panowie MM czy TS są niewiarygodni

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SWW 11 ponad rok temuocena: 100% 

  Panie redaktorze, uważam, że wszelkie deklaracje powinny być najpierw sprawdzone potem opublikowane i podsumowane, a tak deklaracje Pana Miętki są frazesami, które mogą osobom niezorientowanym w całej tej materii wypaczyć pogląd na sytuację PiP. Niech Pan wejdzie w skórę np. dostawców, wynajmujących lokale, franczyzobiorców itp., że na skutek wypowiedzianych bajek prezesa PiP i opublikowanych w specjalistycznych mediach mogą podjąć decyzje wpływające na ich codzienną działalność. Widzę, że śledzi Pan rozwój sytuacji w PiP i SPAR. Dziwię się jednak, że opiera Pan swoją wiedzę na liście intencyjnym, którego nikt nie zna szczegółów, czego tak naprawdę dotyczy i kto to podpisał? Od tamtego czasu list nie przerodził się w działania zarządu PiP oraz spółki reprezentującej SPAR Group z RPA, której nie można znaleźć w KRS. A tak przy okazji, jak zgłoszę się do Pana i przedstawię Panu swoją deklarację to Pan ją opublikuje i dopiero potem sprawdzi, że jest zgodna z rzeczywistością?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do redakcji 10 ponad rok temuocena: 100% 

  Inny portal Dh pisze iż wniosek jest przygotowany dopiero!Cos tu jest nie tak

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZnamMarka 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Przecież ten Prezes to marionetka i wiele razy gadał glupoty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cezary Szczepański 8 ponad rok temuocena: 14% 

  @WSS: Jak zapewne Pan widzi, powyższy materiał to osobista deklaracja prezesa Piotra i Pawła. Zapewniam Pana, że ustalamy fakt złożenia stosownego pisma do UOKiK. Jesteśmy rzetelni i dlatego umieścimy taką informację w momencie jej potwierdzenia lub zaprzeczenia. Co do umowy w sprawie Piotra i Pawła - list intencyjny został podpisany 26 kwietnia. Szczegóły opisaliśmy w stosownym tekście. A artykuły sponsorowane są w sposób bardzo widoczny oznaczone. Jeśli uważa Pan, że jest inaczej - polecam mój tekst z 15 maja br., w którym prezentuję dowody na opóźnienia w płatnościach w Piotrze i Pawle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WSS 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Wartość treści artykułu - żadna. Poziom dziennikarstwa - mierny. Dziennikarz nie zadaje sobie trudu, aby wypowiedzi oraz związane z tym fakty był zgodne z rzeczywistością. Jeśli mowa jest o przejęciu PiP oraz o czekaniu na decyzję UOKiK, czy autor artykulu widział stosowne dowody transakcji oraz złożony wniosek? Mam wrażenie, że WH nie jest rzetelną redakcją i publikuje artykuły sponsorowane !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sekretarka 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Czekacie a wniosku nie złożyliście

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojtyla 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Restrukturyzacja....ludzie sami odeszli bo ile można siedzieć i nic nie robić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Patryk Filipiak czeka na rozwój sytuacji tylko zadłużenia są takie ze powinien już jakiś czas temu przerywać ten proces

  oceń komentarz
 • ~Slaw 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Na domiar tego Piotr i Paweł w SANACJI, przestał regulować bieżące należności za dostawy. Co z tym problemem robi p. Patryk Filipiak ????

  oceń komentarz
 • ~Jurek28 2 ponad rok temuocena: 86% 

  Wasza przyszłość roztrzygną sady w Polsce i Holandii, jesteście w bagnie po uszy w sporach z dostawcami, wynajmującymi i franczyzobiorcami magazyny i sklepy są puste.Panie Mietka Pana przepowiednie są nierealne

  oceń komentarz
 • ~z uokiku... 1 ponad rok temuocena: 100% 

  czekamy na decyzje... a wniosek w ogóle jest złożony? (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora)

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony