REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Marek Moczulski, prezes Bakallandu w rozmowie z Hubertem Wójcikiem

Marek Moczulski, prezes Bakallandu w rozmowie z Hubertem Wójcikiem (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Wyzwaniem dla producentów bakalii są wahania cen surowców i kursów walut oraz, rosnąca konsumpcja w Polsce, a także zwiększające się koszty energii, logistyki i pracy - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Marek Moczulski, prezes Bakallandu.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

- Bakalie to produkt, który rośnie na polach w wielu miejscach świata. Często mamy do czynienia z klęskami żywiołowymi, przymrozkami w niewłaściwych porach, suszami, które wpływają na podaż produktów bakaliowych - powiedział Moczulski. Jak przypomniał, w ostatnich latach problemem była ogromna susza w Kalifornii, a obecnie pożary w tym samym regionie.

- Wystarczy kataklizm w miejscu, gdzie skoncentrowane jest 80 proc. produkcji światowej i wtedy ceny rosną gwałtownie. Mamy do czynienia z takimi zjawiskami bardzo często - podkreślił Moczulski.

Jak dodał, wyzwaniem jest także - paradoksalnie - rosnąca konsumpcja w Polsce. Powoduje ona bowiem, że ceny bakalii rosną od wielu lat, choć w ostatnich latach ten wzrost został przyhamowany.

Więcej w materiale wideo.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony