REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)
Marek Niechciał, prezes UOKiK

Marek Niechciał, prezes UOKiK (fot. mat. prasowe UOKiK)

W 2018 roku do UOKiK wpłynęło łącznie 251 wniosków ze sprawami dotyczącymi koncentracji, a także wszczęto 1 postępowanie z urzędu - wynika z podsumowania roku 2018 w dziale kontroli koncentracji UOKiK, do którego dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - Belka w artykułach - II etap (czerwiec 2019)

W 2018 roku UOKiK zakończył łącznie 245 spraw dotyczących koncentracji. Wydano łącznie 229 decyzji, w tym 1 będąca umorzeniem postępowania. Z tego aż 228 to zgody na dokonanie koncentracji. Jak wynika z dokumentu UOKiK, w 1 przypadku przygotowano listę zastrzeżeń do koncentracji. Spośród wszystkich zgłoszonych spraw 12 z nich przeszło do 12 etapu.

Jak powiedział portalowi wiadomoscihandlowe.pl Marek Niechciał, prezes UOKiK, w 2018 roku znacząco wzrosła liczba decyzji dotyczących koncentracji. - Ilość przeszukań w sprawie zmów w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła trzykrotnie. Chroniąc konsumentów na kontrolę do firm, które mogą narazić obywateli na straty finansowe wchodzimy szybciej niż inne służby - skomentował Niechciał.

W bieżącej działalności UOKiK ważną rolę odgrywaj sygnaliści. W 2018 roku UOKiK odebrał 1562 sygnały, w tym połączenia telefoniczne, maile i spotkania. 3 lata temu było to zaledwie kilkanaście rocznie.

Przeciętny czas na wydanie decyzji w postępowaniach dotyczących koncentracji to 41 dni. Jeśli weźmie się pod uwagę postępowania zakończone w I fazie, jest to 36 dni. Dla 8 spraw, które zakończono po drugiej fazie średni czas wynosi 199 dni.

Jak wynika z danych UOKiK, zgodnie ze stanem na 8 stycznia 2019 roku) w drugiej fazie postępowania jest 7 spraw. Ponadto 50 spraw przeszło na 2019 roku - w tym 1 jeszcze z 2017 roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony