REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

(fot. materiały prasowe Schur Flexibles Poland)

Temat ekologii i ochrony środowiska to zagadnienia, które poruszają społeczeństwo. Stale rośnie liczba osób, firm i instytucji, które podejmują walkę o lepsze jutro. Przed największym wyzwaniem stoi branża opakowań, której zarzuca się wykorzystywanie plastiku.

REKLAMA

O przyszłości branży opakowań oraz obecnych trendach na rynku opowiada Marek Pawlak, Managing Director firmy Schur Flexibles Poland.

Jakie były początki firmy i czym dokładnie Państwo się zajmujecie?

Schur Flexibles Poland istnieje na polskim rynku od 1991 r. Należy do globalnej grupy kapitałowej Schur Flexibles Group. Specjalizujemy się w produkcji opakowań do branży spożywczej i higienicznej, z których na co dzień korzystają konsumenci na całym świecie. Nasza firma dysponuje jednym z najlepiej wyposażonych laboratoriów w branży opakowaniowej, dzięki czemu jest w stanie zaprojektować najbardziej innowacyjne rozwiązania. Rocznie wytwarzamy ponad 6 tys. ton opakowań foliowych.

Rynek opakowań charakteryzuje nieustanny postęp technologiczny i zmieniające się oczekiwania konsumentów. Jako Schur Flexibles Poland jesteśmy gotowi stawić czoła tym wyzwaniom, wykorzystując nasze doświadczenie, wiedzę i entuzjazm, by zawsze oferować naszym klientom innowacyjne i optymalne rozwiązania. Uważamy się za pionierów, którzy wyznaczają trendy na rynku.

W Państwa branży działa wiele firm. Co jest Waszym wyróżnikiem i sprawia, że wyznaczacie trendy na rynku?

Naszą tożsamość definiuje wizja firmy, która opiera się na doświadczeniu, wiedzy, innowacyjności i entuzjazmie w podejmowaniu działań. Na podstawie obserwacji rynku i portfolio produktów mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że naszymi wyróżnikami są: innowacyjność, jakość produktów, serwis i wsparcie techniczne oraz dostępność. Dzięki temu, że działamy w ramach globalnego koncernu, możemy z łatwością dotrzeć do naszych klientów i służyć im radą. Wieloletnie doświadczenie spowodowało, że mamy doskonałą znajomość branży opakowań. Wiemy, jakich opakowań oczekują konsumenci, na co zwracają uwagę przy wyborze danej marki. To ogromny kapitał, który wykorzystujemy przy pracy dla naszych klientów. Mając na uwadze ochronę środowiska, jako pierwsi zdecydowaliśmy się wprowadzić recyklingowane opakowania na rynek, które w dużym stopniu wpływają na ekologię.

Jaka przyszłość czeka branżę opakowań? Jakie wyzwania stoją przed rynkiem?

Branża opakowań już teraz mierzy się z problem wykorzystywania tworzyw sztucznych. Jest to wyzwanie, z którym będzie się borykać w najbliższych latach. Większość firm szuka dopiero możliwości technologicznych, które pozwolą być bardziej eko. My te rozwiązania już oferujemy. Nowym trendem będzie tworzenie opakowań ze źródeł odnawialnych, nad czym pracujemy już od dłuższego czasu. W niedalekiej przyszłości będziemy chcieli wprowadzić także produkty, które będą mogły być przetwarzane na paliwa. Dokładamy wszelkich starań, aby maksymalnie wykorzystać nasz know-how, który pozwoli poprawić ochronę środowiska.

Powiedział Pan, że posiadacie w swojej ofercie ekologiczne rozwiązania. Co to za produkty?

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony