REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

Koncern Danone wprowadził duże zmiany w swoich strukturach zarządzania. Dyrektorem generalnym odpowiedzialnym za nową strukturę został Paolo Tafuri. Natomiast funkcję dyrektora rynku w Polsce i krajach bałtyckich oraz prezesa zarządu Danone objął Marek Wojtyna.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.
Marek Wojtyna, dyrektor rynku w Polsce i krajach bałtyckich oraz prezes zarządu Danone

Marek Wojtyna, dyrektor rynku w Polsce i krajach bałtyckich oraz prezes zarządu Danone (materiały prasowe)

Nowa struktura organizacyjna skupia kraje bałtyckie, kraje Europy Wschodniej i kraje nordyckie – łącznie 13 państw, w których zatrudnionych jest 2000 pracowników. Jak zapewniają przedstawiciele koncernu Danone wprowadzana właśnie zmiana modelu zarządzania jest kolejnym krokiem w realizacji długofalowej strategii firmy, której przyświeca troska o zdrowie. Dzięki temu możliwa będzie ścisła współpraca pomiędzy poszczególnymi krajami. Dotyczy to szczególnie wprowadzania innowacji produktowych, czy prowadzenia działań marketingowych i sprzedażowych, co pozwoli na wzmocnienie synergii między rynkami. Zmiana niesie za sobą też nowe możliwości rozwoju zawodowego dla pracowników polskiego oddziału firmy.

Marek Wojtyna z grupą spółek Danone związany jest od ponad 15 lat. Początkowo pracował w oddziale świeżych produktów mlecznych w Polsce, następnie przez 10 lat zarządzał firmą Żywiec Zdrój, a ostatnio pełnił funkcję dyrektora generalnego w oddziale Danone na Ukrainie.

- Cieszę się, że wracam do polskiego oddziału, z którym związany byłem na początku swojej ścieżki zawodowej w grupie spółek Danone – mówi Marek Wojtyna.  - Polska jest ważnym rynkiem, który postrzegam jako bardzo perspektywiczny. Produkty mleczne stanowią ważną część zdrowej diety. Niestety, w tej części Europy wciąż konsumujemy ich mniej niż w krajach Europy Zachodniej. Dlatego obok wprowadzania innowacji, w Danone stawiamy na edukację żywieniową, co silnie wpisuje się w naszą misję, mówiącą o niesieniu zdrowia przez żywność – dodaje.

Danone w Polsce specjalizuje się głównie w produkcji jogurtów i serków oraz jogurtów pitnych w butelkach. W fabryce funkcjonuje 15 linii produkcyjnych, na których powstaje 269 rodzajów produktów takich marek jak: Danone, Danonki, Danio, Gratka, Fantasia i Activia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony