REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(Źródło: Facebook / MarieBrizardGlobal)

Spółka Marie Brizard Wine & Spirits ogłosiła wyniki sprzedażowe za trzeci kwartał oraz za dziewięć miesięcy 2019 r. W Polsce sprzedaż netto przy stałych kursach wymiany spadła w ostatnim kwartale o -2,7 proc. do kwoty 9,4 mln euro. W tym samym ujęciu sprzedaż w ciągu trzech kwartałów wzrosła o 45,9 proc., do kwoty 26,8 mln euro.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Wyniki dotyczą sekcji „Branded Business”. W sekcji „Inne Biznesy” podano wyniki sprzedażowe m.in. Sobieski Trade – sprzedaż netto w ostatnim kwartale wzrosła o 2,5 proc., do kwoty 28,2 mln euro. W ciągu trzech kwartałów Sobieski stracił jednak -2,7 proc., osiągając sprzedaż netto w wysokości 78,1 mln euro – rok wcześniej było to 81,2 mln euro.

„Spadek odnotowany w ostatnim kwartale miał częściowo związek z wysoką bazą porównawczą – w ubiegłym roku w Polsce, po nijakim pierwszym półroczu odnotowaliśmy sliny wzrost w trzecim kwartale. Na wyniki biznesowe wpłynęła mocniejsza polityka promocyjna, niezbędna dla osiągnięcia przyszłej zyskowności. I wreszcie, jak ogłaszaliśmy 15 października, warunki konkurencyjne na rynku wódki pozostają trudne. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, sprzedaż netto w Polsce wzrosła w ciągu dziewięciu miesięcy 2019 r. o 45,9 proc., do kwoty 26,8 mln euro, jednak w samym trzecim kwartale odnotowaliśmy spadek o -2,7 proc.” – czytamy w komunikacie spółki MBWS.

Firma zapowiedziała, że będzie kontynuować w Polsce wdrażanie planu strategicznego i poinformowała, że w związku z niedawną zgodą UOKiK wkrótce należy się spodziewać finalizacji transakcji sprzedaży Sobieski Trade.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2019 r. należąca do Williama Vernona Careya, byłego potentata polskiego rynku wódki, firma United Beverages złożyła w UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Sobieski Trade od grupy Marie Brizard Wine & Spirits.

Spółka Sobieski Trade jest bezpośrednio kontrolowana przez polski oddział spółki Marie Brizard Wine & Spirits. Grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie produkcji alkoholu oraz hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Grupa Marie Brizard Wine & Spirits, właściciel m.in. Fabryki Wódek "Polmos Łańcut", działa na polskim rynku od 1990 r., w sektorze win i alkoholi mocnych. Główne rynki koncernu to Europa, USA i Brazylia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony