REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)
Koen de Jong nie wróży powodzenia projektowi dyskontowemu Jack's, wdrażanemu przez Tesco

Koen de Jong nie wróży powodzenia projektowi dyskontowemu Jack's, wdrażanemu przez Tesco (fot. Twitter/ Tesco News)

Strona 2 z 2
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Koen de Jong uważa, że innym formatom handlowym będzie bardzo trudno rywalizować z dyskontami, nawet jeśli przyjmą ich warunki gry. Sieci takie jak Lidl i Aldi mają wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu oferty, doskonale znają potrzeby konsumentów i mają utrwalony wizerunek. Oferują podstawowy asortyment, obejmujący ok. tysiąca produktów marki własnej z najważniejszych kategorii produktowych. Tę ofertę uzupełniają regularnymi promocjami in-out, które stanowią element niespodzianki i przyciągają uwagę klientów. Marże generują głównie na sprzedaży oferty okolicznościowej – świątecznej, grillowej, wakacyjnej itd. – żywności organicznej, produktów pozyskiwanych w ramach fair trade, akcji tematycznych, typu „dni francuskie, włoskie, azjatyckie” i innych.

Z tak precyzyjnie funkcjonującym modelem biznesowym trudno konkurować. Dlatego, zdaniem de Jonga, nie należy wróżyć powodzenia takim projektom, jak podjęta przez rosyjską sieć Torgservis próba wprowadzenia na rynek niemiecki dyskontów Mere czy zainicjowany przez Tesco koncept Jack's. „Handel dyskontowy trzeba mieć w genach” – przekonuje Koen de Jong.

Źródło: retaildetail.eu

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony