REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(Fot. materiały prasowe)

Parasol Historii. Wspomnienie’ 44 to wspólny projekt edukacyjny firmy Maspex i Muzeum Powstania Warszawskiego.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

W ramach projektu Maspex we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego będzie prowadzić w tym roku projekt edukacyjny. Umowę podpisano w lutym b.r.

Maspex będzie kontynuować także dodatkowe działania na rzecz Powstańców Warszawskich, takich jak dalsza pomoc finansowa w ramach akcji „Pomoc dla Powstańców”, wsparcie działalności  specjalistycznej Przychodni Fundacji na rzecz Żołnierzy Armii Krajowej im. gen. brygady Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” oraz projektu Tablice Pamięci, jak również udział w akcji pod hasłem „Paczka dla Bohatera”.
Program Parasol Historii powstał z inicjatywy firmy Maspex z myślą o wsparciu społecznej świadomości historycznej oraz współpracy z organizacjami działającymi na rzecz upamiętnienia polskich Bohaterów. Działania będą kontynuowane w 2019 roku.

Pomoc dla weteranów

W pierwszych dniach sierpnia firma zorganizuje program edukacyjny, który zakłada opublikowanie w mediach reportaży dotyczących Powstania. Najlepsi polscy dziennikarze przygotują serię tekstów, które w emocjonalny sposób będą przypominać bohaterstwo i dramat powstańców. Dodatkowo firma wesprze finansowo produkcję filmu pod roboczym tytułem „Kurier”, którego Muzeum Powstania Warszawskiego jest inicjatorem i pomysłodawcą.  

- Parasol Historii ma przede wszystkim ochraniać od zapomnienia ludzi i minione wydarzenia. Obecna edycja projektu funkcjonuje w ramach idei Wspomnienie’44, ponieważ chcemy aktywnie włączyć się w budowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim. W związku z tym planujemy zarówno działania edukacyjne, jak również wiele innych projektów, których celem jest m.in. kontynuacja pomocy żyjącym Powstańcom. Bardzo cenimy fakt, że patronem merytorycznym naszej akcji edukacyjnej zostało Muzeum Powstania Warszawskiego, które od 14 lat nie tylko wspaniale opowiada o sierpniu 44. roku, ale również gromadzi świadectwa Powstańców – mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspeksu.
 
W ubiegłym roku w ramach zbiórki „Pomoc dla Powstańców”, organizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Maspex przeznaczył pół miliona złotych na pomoc żyjącym Powstańcom. W kolejnych dwóch latach firma planuje ponownie włączyć się w tę akcję.

W 2017 roku Maspex udzielił także finansowego wsparcia Fundacji Pomocy na rzecz Żołnierzy Armii Krajowej im. gen. brygady Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”, która prowadzi jedyną w Polsce specjalistyczną przychodnię świadczącą pomoc medyczną dla weteranów II wojny światowej, osób represjonowanych oraz ich rodzin. Pomoc finansowa na rzecz Fundacji będzie realizowana również w tym roku. W warszawskiej przychodni  opieką lekarską i medyczną objętych jest w sumie ponad 5 500 kombatantów, z czego aż 550 pacjentów to osoby powyżej 90 roku życia. Z pomocy medycznej i pielęgnacyjnej mogą skorzystać osoby, które po II wojnie światowej były prześladowane politycznie, są w podeszłym wieku i w większości bardzo schorowane.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Joda 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Takie projekty to ja popieram. A firmy, które potrafią za swoje błędy zadośćuczynić, szanuję! Oby tak dalej MASPEX!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anik 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Maspex to chyba jedyna firma, która się tak stara pomagać. Może z czasem inne firmy też zaczną angażować się w tego typu działalność!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Candy 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Fajnie, że ktoś jeszcze organizuje projekty edukacyjne, poszerzanie wiedzy jest bardzo ważne, zwłaszcza, że dzieciaki prawie historii nie mają w szkołach teraz...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Atthost 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Pomysł bardzo dobry, taka długoterminowa współpraca owocuje, a o to chodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miłosz 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Udany pomysł z tym projektem, gratulacje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony