REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)

(Unsplash.com/Adam Nieścioruk)

Spółka Master Pharm podała, że nabyła od Avet Pharma portfolio 49 marek suplementów diety. Wcześniej firma informowała, że wycofuje się z działalności bezpośredniej dystrybucji suplementów diety pod markami własnymi.

REKLAMA

- Zakupu dokonano w cenie rynkowej określonej przez profesjonalny podmiot zajmujący się wyceną tego typu aktywów. Całość kwoty nabycia została w dniu dzisiejszym uregulowana. Jednocześnie nastąpiła spłata znaczącej części przeterminowanych należności od spółki Avet Pharma wobec Emitenta. Ze spółką Avet Pharma zostanie zawarta, na zwyczajnych warunkach rynkowych, umowa dystrybucyjna w zakresie sprzedaży produktów Master Pharm przez spółkę Avet Pharma – podał Master Pharm w komunikacie.

MasterPharm rozpoczął współpracę z Avet Pharma w zakresie wyłącznej produkcji suplementów diety w 2011 roku, a w 2015 roku został wyłącznym akcjonariuszem Avet Pharmy. Spółka MasterPharm produkowała od 2017 roku kapsułki miękkie dla Avet Pharma, a pozostałe produkty wytwarzane były przez Grokam GBL, spółkę w 100 proc. zależną od Master Pharm, pełniącą rolę centrum produkcyjnego grupy.

W raporcie podkreślono, że powyższe działania w opinii zarządu emitenta umożliwią wyeliminowanie negatywnego wpływu dotychczasowego modelu dystrybucyjnego marek własnych realizowanego przez Avet Pharma na wyniki Grupy Master Pharm, a także oznaczają redukcję zadłużenia Avet Pharma wobec emitenta. Dzięki temu spółka zamierza skupić się na produkcji kontraktowej, którą ocenia jako najbardziej perspektywiczną w kontekście długoterminowego rozwoju emitenta.

Powyższe transakcje oznaczają zakończenie procesu o którym Emitent informował w raporcie bieżącym nr 12/2019 z dnia 19 grudnia 2019 r. – podano. We wcześniejszym komunikacie Master Pharm informował, że nowa strategia zakłada koncentrację na produkcji kontraktowej suplementów diety, co stanowi kluczową kompetencję Grupy Master Pharm i jest najbardziej wartościową częścią działalności. Grupa wycofuje się natomiast z działalności bezpośredniej dystrybucji suplementów diety pod markami własnymi.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony