REKLAMAROS-SWEET - Moreso Świąteczne Wypieki_Baner Główny(18-24.11.2019)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

19 czerwca 2019, 14:03

(fot. mat. pras.)

Elektrownia Powiśle po raz kolejny przyciąga unikatowe koncepty. To tu swoją nową restaurację otworzy Mateusz Gessler – znany kucharz i restaurator, juror kulinarnego talent show. 

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Nowy lokal będzie miał wyjątkowe miejsce na planie całego projektu – znajdzie się w zabytkowym budynku kesonu od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego, skąd rozpościera się niezwykły widok na Wisłę i prawobrzeżną Warszawę.

Nowa restauracja Mateusza Gesslera zajmie cały budynek zabytkowego kesonu o łącznej powierzchni 450 mkw. Na klientów czekać będą tu wyjątkowe smaki, łączące polską tradycję z orientalnymi inspiracjami. Do dyspozycji gości będzie także ponad 130-metrowy letni ogródek oraz taras o powierzchni 260 mkw. 

Historycznie, wewnątrz budynku kesonu znajdowała się konstrukcja sięgającą 10 metrów w głąb ziemi, która za pomocą sprężonego powietrza zasysała wodę z dna Wisły i wykorzystywała ją do schłodzenia turbin w maszynowni. Rezerwuar wodny pełnił więc jedną z kluczowych funkcji w procesie wytwarzania energii.

- Rewitalizując Elektrownię Powiśle, łączymy historię z nowoczesnością, na nowo budując miejski krajobraz. Zależy nam na tym, by w historyczne mury Elektrowni tchnąć życie, zmieniając przeznaczenie budynków, ale nie ich charakter. Większość dawnych zabudowań Elektrowni zyska nowe przeznaczanie, ale keson częściowo zachowa swoje korzenie. Podziemne kondygnacje ponownie będą pełniły funkcję zbiornika, jednak zgromadzona tam woda zostanie wykorzystana do innych celów – tłumaczy Dariusz Domański, Associate Partner, Development and Leasing Director, White Star Real Estate. 

Restauracja Mateusza Gesslera dołączy do ponad 30 innych konceptów restauracyjnych w Elektrowni Powiśle, serwujących kuchnię z wielu zakątków świata. W przestrzeni Elektrowni powstanie 16 lokali i 3 bary w strefie Food Hall oraz 12 restauracji z pełną obsługą kelnerską.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony