REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(Fot. materiały prasowe)

Max Premium Burgers, istniejąca od 1968 roku rodzinna sieć burgerowni ze Szwecji, zapowiada, że w ciągu dekady rozwinie w Polsce sieć 200 burgerowni, które będą realną konkurencją dla McDonald’s. Firma zapowiada wielomilionowe inwestycje na naszym rynku – zamierza kupować działki i stawiać na nich lokale.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Jak zapowiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Richard Bergfors, prezes Max Premium Burgers, w 2019 roku spółka zainwestuje w Polsce około 20 mln euro – tyle ma pochłonąć budowa 6-8 nowych placówek.

Obecnie w naszym kraju działają cztery lokale Max Premium Burgers. Najnowszy ruszył w listopadzie na terenie nowo otwartego centrum handlowego Vis a Vis. – . W ciągu dekady zamierzamy otworzyć w Polsce 200 burgerowni. Za dwa lata będziemy mieć ich 20-30 – powiedział Bergfors. Zastrzegł, że tempo rozwoju sieci zależy od tego, jak szybko będą wydawane zgody na budowę. Z powodu przeciągających się procedur w 2018 roku firma otworzyła cztery lokale z ośmiu planowanych. Szef Max Premium Burgers stwierdził, że wszystkie są rentowne i wypracowują zakładane wyniki finansowe.

Firma celuje w lokalizacje, które zapewniają duży trafik. Działalność prowadzi przede wszystkim na działkach własnych (przypada na nie blisko 70 proc. lokalizacji), a także
Prowadzi lokale w centrach handlowych, na głównych ulicach miast, stadionach sportowych, lotniskach itp. W Polsce będzie rozwijać się we wszystkich rodzajach lokalizacji.
Najbliższe lokale ruszą na wiosnę w Poznaniu, na Śląsku (dwa punkty), będzie kolejny lokal w Gdańsku.

W rodzimej Szwecji, gdzie działa 125 lokali Max Premium Burgers, roczne obroty firmy sięgają 350-360 mln euro. W Polsce mają docelowo wynosić 400 mln euro.
Oprócz Polski i Szwecji sieć Max Premium Burgers jest obecna w Norwegii, Danii, Egipcie, niebawem ruszą placówki w Katarze, a w dalszej perspektywie w Holandii. Na większości tych rynków (poza Szwecją, Norwegią i Polską) firma rozwija się poprzez franczyzę.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Tomuś 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Nie płacą wykonawcom za wykonane prace zgodnie z umową. Przestrzegam!! Jest pięknie do czasu kiedy trzeba zapłacić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony